Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
23 MAYIS Pazartesi 15:05
Advert

Advert

Özel Çocuklar El Ürünlerini Sergilediler

Engelliler haftası dolayısıyla Vali Aydın Baruş tarafından Malatya Park AVM Fuaye alanında özel eğitim öğrencileri tarafından yapılan resim sergisi ve el ürünleri stantlarının açılışı gerçekleştirildi.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 10-05-2022 18:48
Özel Çocuklar El Ürünlerini Sergilediler

Serginin açılışında konuşan Vali Aydın Baruş, serginin açılışında; “Engelliler haftası münasebeti ile özel eğitim kurumlarımızda eğitim alan engelli kardeşlerimizin, çocuklarımızın hazırlamış oldukları el sanatları ve resimlerden oluşan bu sergiyi açmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız önlerinde hiçbir engel olamayacağını, normal diğer öğrenciler gibi yeteneklerini bu sergide ortaya koydular. Engelli kardeşlerimizin her türlü çalışmasında, çocuklarımızın her türlü çabasında biz onların yanındayız, ailelerimizin yanındayız. Onlar bu başarılı çalışmaları ile normal hayatın içerisinde her zaman yer alabileceklerini, bu toplumun başarılı birer fertleri olabileceklerini ispat diyorlar. Bu sergide emeği geçen tüm çocuklarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Onlara yardımcı olan öğretmenlerimize, eğitim kadrolarımıza ve eğitimcilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bu serginin hem öğrencilerimiz için, hem de Malatya’mız için hayırlı olmasını diliyorum. Bu sergiyi gezen herkes çocuklarımızın yeteneklerini takdir edecektir” şeklinde konuşarak Malatyalıları bu sergiyi gezmeye davet etti.

Düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Özel Eğitim Okulluları Yöneticileri Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz    

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR