Malatya
Giriş Tarihi : 01-02-2017 19:28   Güncelleme : 01-02-2017 19:28

Örnek Yetistirici

Küçükbas hayvan yetistiricisi Kaya Özmen Arapgir’de bir takim engellemelerden dolayi devlet desteklemelerinden yararlanamayinca, kendi imkanlariyla 650 küçükbas kapasiteli isletmesini açti. Açilisa katilan Damizlik Koyun ve Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin, kirsal kesimlerin desteklemelerden en çok yararlanmasi gereken yerler olduguna vurgu yaparak, “bu desteklemeler noktasinda prosedür eksikligi ve bürokrasi nedeniyle isletmelerimiz bu ve benzer projelerden faydalanamiyorlar, bunun için mücadele ediyoruz” dedi

Örnek Yetistirici

Örnek isletme açilis Programa il Gida Tarim ve Hayvancilik Müdür Yardimcisi Zülküf Yildirimoglu, Ilçe Tarim Müdürü Mevlit Birlik, Belediye Baskan Yardimcisi, Basri Aknar, Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetirticicileri Birligi Baskani Ihsan Akin, Deregezen Muhtari Remzi Kiziltepe  birlik teknik heyeti isletme sahibi ve deregezenli yetistiriciler katildi.  Açilista kisa bir konusma yapan Gida Tarim Ve Hayvancilik Il Müdür Yardimcisi Zülküf Yildirimoglu, sözlerine söyle basladi. Isletme sahibi olan kaya Özmen yapmis oldugu bu isletmenin kendilerine devletimize milletimize hayirli ugurlu olsun dileklerimizle bu kurdeleyi kesecegiz insallah Allah hayirli isler bol kazançlar versin isleri güçleri rast gelsin kendi imkânlari ile yaptiklari için bizler devleti temsilen daha mutluyuz. Üretici Insanlar artik bu tür konularda kendini ve isletmesini gelistirmesi gerekiyor devletimizin verdigi imkânlari da çesitli yerlerde kullanmak gerekiyor diye düsünüyor bu isletmedeki kardesimize yapmis oldugu hizmetlerinden dolayi kutluyor tüm katilimcilara tesekkür ediyorum.” Seklinde konustu.

“YETISTIRICILER DESTEKLERDEN EN IYI SEKILDE FAYDALANMALI”

Açilis sirasinda bir konusma yapan Birlik Baskani Ihsan Akin sözlerine söyle basladi: “Bugün Arapgir deregezenden büyük bir isletmeyi kendi birikimleri ile kurmus ve yapmis olan yetistiricimiz kaya Özmen’in  isletmesinin  açilisini yaparak faaliyete geçirecegiz insallah. Asil en önemlisi sudur bu tür yerlerde kirsal kesimde en fazla desteklerden almasi faydalanmasi gereken yerlerden biri ama, bu desteklemeler noktasinda tapu kadastro problemleri oldugundan, bazi prosedür eksik olmasi nedeni ile, müsterek tapu olmasindan, daha Çok ise bürokrasi nedeni ile bu ve benzer projelerden faydalanamiyorlar. Bizler insallah Devletimizin Bakanligimizin verdigi desteklerden yetistiricilerimizi üreticilerimizi en iyi sekilde faydalansinlar diye mücadele veriyoruz buralara geliyoruz bilgilendiriyoruz.  Yalniz prosedürler ve bürokrasinin biraz daha azaltilmasi gerekiyor. Bazi muhatap kurum temsilcileri de  burada yanimizdalar bu problemi onlara da iletiyoruz. Açilisini yapacagimiz bu isletmenin hayirli ve ugurlu olmasini diliyoruz ilimize, Arapgir’imize ve deregezen’imize  hayirli olsun.” Ifadelerini kullandi.  

“EVRAK YÜKÜMLÜLÜGÜ AZALTILMALI”

isletme sahibi Kaya Özmen ve Yilmaz Özmen de tesvik destek ve hibelerin biraz daha evrak yükümlülügünden kurtarilmasi ve bürokrasinin azaltilmasi gerektigini belirtti.  Daha sonra kurdele kesimi yapildi ve hayirli olsun temennisi ile açilis yapildi.