Siyaset
Giriş Tarihi : 22-02-2012 15:13   Güncelleme : 22-02-2012 15:13

“Örgütümüz tarafindan yapilmayan toplanti CHP adina yapilmis degildir“

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, muhalif kanadin düzenledigi toplantiyla ilgili olarak, "Örgütlerimiz tarafindan yapilmayan toplantilar, CHP adina yapilmamistir" dedi

“Örgütümüz tarafindan yapilmayan toplanti CHP adina yapilmis degildir“

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, muhalif kanadin düzenledigi toplantiyla ilgili olarak, "Örgütlerimiz tarafindan yapilmayan toplantilar, CHP adina yapilmamistir" dedi.

Parti binasinda partililerle birlikte basin açiklamasi yapan CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, "Partimizin neredeyse unuttugu, iki kisinin masa basinda yazdigi ve mahallelerde yapilmayan delege seçimlerini ilk defa bizim dönemimizde yapilmistir. Nisan ayinda merkez ilçe, Haziran ayinda ise il kongremiz gerçeklesecektir" seklinde konustu.

'Delege isimleri askiya asilmadi' seklindeki iddialara da cevap veren Enver Kiraz, "Parti tüzügü geregi delege aski süresi baslamamistir. Kongreden bir hafta önce üç gün süreyle listeyi kendi ilçelerinde askiya çikaracaklar. Delege aski listesi en erken 30- 35 gün sonra gerçeklesecektir" ifadelerini kullandi. Kiraz, tüzük kurultayinda en demokratik tüzüge kavusacaklarini bildirip, genel baskanlari Kemal Kiliçdaroglu'na destek verip, tüzük kurultayinda örnek sinerji sergilenecegini aktardi.

Muhalif grubun toplanti yapmasiyla ilgili bir soruya karsilik Kiraz, "Arkadaslarimiz böyle bir toplanti yapmayi uygun görmüslerdir. Ancak, örgütlerimiz tarafindan yapilmayan toplantilarin CHP adina yapilmadigini ifade etmek istiyorum" dedi.