Malatya
Giriş Tarihi : 05-01-2021 17:48   Güncelleme : 05-01-2021 17:48

Orduzu Mahallesinin Doğalgaz Sorunu Çözüm Bekliyor

Orduzu Mahallesinde yaklaşık 5 yıldır devam eden doğalgaz hattı döşeme işlemleri bir türlü çözüme kavuşmadı. 9 mahallenin birleşmesi ile tek bir muhtarlıktan yönetilen Orduzu ’da Doğalgaz sorunu vatandaşı bezdirmiş durumda.

Orduzu Mahallesinin Doğalgaz Sorunu Çözüm Bekliyor

 

Uzun bir süredir devam eden Doğalgaz sorununun Gelincik Tepesine yapılan Deprem Konutları ile çözüme kavuşacağını umut eden Orduzu Mahallesi sakinleri yıllardır devam eden garabetin son bulmasını istiyor. Cadde ve sokaklara düzensiz şekilde Doğalgaz hattının döşendiğini aktaran mahalleliler “Yamalı Hattı” olarak nitelendirdikleri Doğalgaz hattının mahallenin tamıma çekilmesini istiyor.

Özellikle Vaizpınarı Caddesinde ikamet eden vatandaşlar mağdur olduklarını söylüyor. İkamet ettikleri bölgenin girişi dahil her ucundan Doğalgaz hattının geçtiğini bir türlü o bölgeye hat çekilmediğini belirten mahalleli, yetkililerden destek bekliyor. Seçim zamanı birçok partinin vaatleri arasında yer alan ”Doğalgaz Hattını getireceğiz” sözünün yerine getirilmesini isteyen mahalleliler şikayetlerini şu sözlerle dile getirdi,” 2015’ten beri mahallemizin içerisinde Doğalgaz çalışmaları var. Orduzu daha önce Belde iken içerisinde 9 büyük mahallesi vardı. Orduzu Mahallesinde özelikle bazı bölgelerde sorunlar oldukça fazla. Vazipınarı bölgesinde bir caddeye Doğalgaz hattı yapılırken, hemen yanındaki caddede kazı çalışması dahi yapılmıyor. Seçim zamanı Başkan adaylarının tamamı buraya gelerek bu sorunu çözeceğiz diyerek vaatlerde bulunuyor. Mahallemizin her yerine yamalı şekilde hatlar döşendi.  Bir nizam yok. Bu sorunumuzun çözülmesini istiyoruz.”

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER