Genel
Giriş Tarihi : 31-12-2020 23:30   Güncelleme : 31-12-2020 23:30

Online Kur'an Öğretiyorlar

Diyanet İşleri Başkanlığı uhdesinde başlatılan ‘Haydi Türkiye Evden Kur’an Öğrenmeye’ sloganıyla Evden Kur’an Öğrenme programına kayıtlarının İl Müftülüğü ve devam Diyanet İşleri Başkanlığının ana web sayfası olan www.diyanet.gov.tr adresinden devam ettiği bildirildi.

Online Kur'an Öğretiyorlar

Konuyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinden yayınlanan duyuruya istinaden Malatya İl Müftülüğünden de yapılan açıklamada vatandaşların hazırlanan  Kur’an Sofrasına iştirak etmeleri istendi. Bu kapsamda yürütülen çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada ise uygulanan program hakkında şu bilgiler paylaşıldı. “Bu programın amacı Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i hiç bilmeyenlere bir imkân ve fırsat sunmaktır. Kayıt yaptırırken vatandaşlarımız hangi müftülükten eğitim almak istediğini seçebilmektedir. Bu eğitim programı tamamen çevrim içi uygulamalar üzerinden uzaktan eğitim şeklinde ‘Canlı Ders’ formatında gerçekleştirilecektir. Kayıt olan vatandaşlarımız içerisinden Malatya’yı seçen şuan 295 öğrencimiz bulunmaktadır. Bu kursiyer öğrencilerimiz erkek ve bayan hocalara eşleştirilme yapılmaktadır ve hocalarımız kendileriyle iletişim kurarak derslerine başlamaktadırlar.”

PAZARTESİ İLK DERSLER BAŞLADI

28 Aralık Pazartesi günü ilk derslerin başladığı ve kayıtların devam ettiği hatırlatılarak, “Kayıtlarımız henüz devam etmektedir. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen Kur’an-ı Kerim’i okumayı bilmeyen tüm vatandaşlarımızı bu Kur’an Sofralarına bekliyoruz. Burada bir hususu daha ifade etmek istiyorum, sistemden kayıt olurken telefon numarası verilmektedir. Kayıt olurken telefon numarasının başında 0 (sıfır) olmadan sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir. Ancak az sayıda da olsa bazı öğrencilerimiz telefon numarasının başına 0 (sıfır) eklediği için onlara ulaşamadık. Kayıt olduğu halde kendisi ile irtibat kurulmayan vatandaşlarımız mutlaka İl ve İlçe Müftülüğünü arayıp iletişim bilgilerini düzeltsinler. ‘Haydi Türkiye Evden Kur’an Öğrenmeye’ diyor ve Kur’an okumasını bilmeyen, öğrenmek isteyen tüm Malatyalı hemşerilerimizi Yüce Kitabımızla buluşmaya davet ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)