Sağlık
Giriş Tarihi : 08-05-2014 12:29   Güncelleme : 08-05-2014 12:29

Onkoloji Hastanesi Için Bir Tugla da Sen Koy!

LÖSEV, Türkiye’nin en donanimli ONKOLOJI HASTANESI'ni ve Avrupa’nin ilk ONKOLOJI KENTI’ni tamamlamak için küçük büyük herkesi yardima çagiriyor;

Onkoloji Hastanesi Için Bir Tugla da Sen Koy!
 Lösemili Çocuklar Vakfi Ankara’da, ORAN- Incek’te yapimi devam eden, ülkemizin en donanimli Onkoloji Hastanesi ile Avrupa’nin ilk ONKOLOJI KENTI’nin tamamlanabilmesi ve bu sene,  açilabilmesi için büyük bir bagis ve destek kampanyasi baslatiyor.

LOSEV’den yapilan açiklama su sekilde;

“Insanlik Ölmesin, Insanlar da Ölmesin” temasi ile 70 milyon kisiye seslenilen bu kampanya ile yapilan bu donanimli hastane sizlerin de eseriniz olacaktir. Belki sana, bana, bir yakinimiza, belki de çok sevdigimiz çocuklarimiza, kardeslerimize, kisaca hepimize hayat verecektir. Hayatta dikili bir tasinizin, hastanemizin duvarinda bir tuglanizin olmasini istiyorsaniz tanesi 10 TL’den bir, on, yüz ya da on binlerce tugla satin alabilirsiniz.

Lösemi ve kanser hizla artiyor

Çagimizin vebasi olarak adlandirilan ve çig gibi artan lösemi ile kanser hastaliklari, her yil bir sehir dolusu insanimizi yok etmektedir. Bugün en iyi kosullarda kanser hastalarinin ne yazik ki %60’i erken dönemde, %20’si daha sonra kaybedilmekte, ancak %20’si iyilesmektedir. Yani, %80’i hayata veda etmektedir. LÖSEV’in 15 senelik birikim ve çabalariyla ulastigi lösemili çocuklarda %90 iyilesme basarisini, küçük-büyük tüm lösemi ve kanser hastalarinda da saglamak, hatta %100’leri yakalamak için bu kentte çocuk-eriskin, zengin-fakir, özel-SGK’li ayrimi yapilmaksizin, kar amaci gözetmeden, esit sartlarda en iyi saglik hizmeti sunulmasi hedeflenmektedir. Amacimiz, Daha Çok Lösemili Çocugu Kurtarabilmek ve Ayni Basariyi Eriskin Kanser Hastalarina da Yansitabilmektir…Tibbin tüm branslarinin yer alacagi hastanemizde, multidisipliner yaklasimlarla Onkoloji servislerimizde  %50’si Çocuk (Lösemi-Kanser)%50’si Eriskin (Lösemi-Kanser) hastalara hizmet verilecektir. Hastanemizde, organ ve kemik iligi nakil klinikleri, acil ve yogun bakim servisleri, ameliyathaneleri, radyoloji ve radyoterapi üniteleri ve evinizin rahatliginda yatakli servisleri ile modern tibbin tüm olanaklari saglanmistir. Bunun yani sira kisiye özel tedavi yöntemleri, genetik ve kanser arastirma kök hücre laboratuvarlari ve kemik iligi bankasi ile alaninda dünya lideri olmasi hedeflenmistir. Hastaneye ek olarak, LÖSEV Onkoloji Kenti’nde 80 odali bir Hastane Oteli ile Egitim Kompleksi planlanmis olup tedavi basarisini %100’lere çikartabilmek için her sey düsünülmüstür. Dünyanin en yüksek ve hijyenik teknolojileri ile LÖSEV KENTI’nin yapimina Subat 2013’te baslanmis olup ülkemizin ilk Doga Dostu Hastanesi 2014 yili içerisinde hizmete girecektir. Bugüne kadar LÖSEV’in kaynaklari ve bagislarla insaatin %80’i tamamlanmis olup hizla açilisa yetistirmek ve hayat kurtarmak için büyük bir kampanya düzenlenmektedir.”

 

Günesli Yarinlar Için

Katkida bulunmak isteyen bagisçilar ve hayirseverler tanesi 10 liradan bagis karsiligi sunulan tuglalardan satin alarak dijital olarak hastane duvarinda kendi isimlerini yazdirabileceklerdir. Isteyen kisi ve kuruluslar, 10, 100 ya da 10 bin tugla alarak bagislarini arttiracak, özel onur belgelerine sahip olacak, hastane duvar panolarina veya odalarina isimlerini yazdirabilecekler. Bagisçilarin isimleri sosyal medyada, LÖSEV web sayfasinda ve/veya hastane duvarlarinda paylasilacak, kampanya seffaf bir sekilde yürütülecektir.

Tuglami Nasil Alabilirim?

LÖSEV Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi projesine katkida bulunmak isteyenler;

www.losev.org.tr / www.birtugladasenkoyarmisin.com adresinden veya tüm LÖSEV ofis ve yetkililerimizden detayli bilgi alabilir, tugla satin alabilir ve projemize destek verebilirsiniz.

SMS ile tugla satin alabilirsiniz. Dileyen bagisçilar tüm hatli cep telefon operatörlerinden 3406’ya Tugla yazarak SMS atabilir, tuglalarini alabilirler.

Banka araciligi ile: Bütün bankalarin Türkiye’nin her yerindeki tüm subelerinden BAGIS EKRANLARI araciligi ile herhangi bir havale masrafi ödemeden LÖSEV hesabina bagis yapabilirsiniz.

LÖSEV Bagis kutulari ile: Türkiye’nin her noktasindaki Bagis Kumbaralarimiza yapacaginiz bagislarla bir tugla da siz koyabilirsiniz.`

Yurtdisi bagislariniz için

Paypal: [email protected] mail adresi ile bagis yapabilirsiniz.

Bu anlamli eserlerin bir an önce hayata geçebilmesi ve binlerce çocugumuz ile eriskin hastalarin yasama kazandirilabilmesi için basta basinimiz olmak üzere, sanatçilarimiz, sporcularimiz, kanaat önderlerimiz olmak üzere herkesin destegine ihtiyacimiz var.