Siyaset
Giriş Tarihi : 12-09-2015 19:00   Güncelleme : 12-09-2015 19:00

Öndes Kayisi ile ilgili Projelerini Anlatti

MHP Malatya Milletvekili Aday adayi Mahmut Kürsad Öndes, kayisi pazarinin sadece Amerika ve Avrupa’da oldugu için kapasitesinin dar oldugunu belirterek, “Bu pazar alani kayisinin Rusya ve Türki Cumhuriyetlere tanitilmasi ve organize olma ile genisletilebilir.” dedi

Öndes Kayisi ile ilgili Projelerini Anlatti

Erken seçimin startinin verilmesinin ardindan seçim çalismalari da basladi. Bu çerçevede gazetemizi ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili aday adayi Mahmut Kürsat Öndes, hem gündemi degerlendirdi hem de  Malatya kayisisinin tanitimina yönelik projelerini aktardi.

ESNAF VE FABRIKALARI BIRLESTIRIP SIRKET OLUSTURMALIYIZ

Kayisi pazarinin mutlaka genisletilmesi gerektiginin altini önemle çizen Öndes, “Kayisi pazari genelde Amerika ve Avrupa’da oldugu için pazar kapasitemiz dar. Bu pazar alani Rusya ve Türki Cumhuriyetlere kayisinin tanitilmasi ve organize olma ile genisletilebilir. Pazar kapasitesinin darligi yaninda esnaf ve fabrikalar birlik olmadigi için fiyat konusunda istikrarsiz kaliyoruz. Bu nokta da Malatyali kayisi esnafi ve fabrikalarini bir araya getirip bir sirket olusturma konusunda projemiz var. Bu genelde Anonim sirket üzerinden olur ve herkes hisse satin alarak gücü nispetinde  hissedar olur. Bu sirket tekbir kanaldan, tek bakis açisi ile pazar alanini genisletir. Bildiginiz üzere kayisi orta Asya’da da yetisiyor, ama orada kayisi çesitlendirilmiyor. Malatya’da kayisi paketinin içerisindekilere baktigimizda çesit bollugunu görüyoruz. Bu çesitlendirme ile Rusya ve Türki Cumhuriyetlerinin kayisi için yeni ayni zamanda büyük bir Pazar olacagina inaniyorum. Bu nokta da Malatya’da örgütlenip, birlesip ve sirket kurarak Malatya’nin bir kazanirken iki kazanmasini saglamis olacagiz. Bu durumun Malatyaliya degil tüm Türkiye’ye katki saglayacagina inaniyorum.” Ifadelerini kullandi.

TESKILATÇI BIR AILEDEN GELDIM

Teskilatçi bir aileden geldigini dile getiren Öndes, “Aile içerisinde yetisme tarzimiz insani sev, insani tani ve insana hizmet et anlayisi içerisinde sürdü. “Bugün bakildiginda HDP ’nin mecliste emanet oylar ile 80 sandalye sahibi olmasi, Türkiye’de savas ortaminin ve kargasa ortaminin olusturulup hazir hale getirilmis olmasi, bu olaylari bitirmek ve Türkiye’yi güçlü hale getirmek için MHP’yi tek seçenek ve tek çare olarak sundu. Ne yazik ki vatanimizin bölünmez bütünlügüne göz dikilmis, bizi ayaga kalkmaktan ali koyacak güçler ve devletler oyunlar planlamaktadir. Bizim sanli geçmisimizi bilen devletler son yillarda yasanan büyüme ve atilimin önüne geçmek için son kozlarini oynamaktadir. Milliyetçi hareket partisinin bu tavri ortadadir ve bizde buna destek veriyoruz. Bu hareketin içinde yer almamin gerekliligini hissederek aday adayi oldum. Hakkimizda hayirlisi olur insallah” Seklinde konustu.

MALATYA GEREKLI YATIRIMI ALMAMIS

Öndes, Malatya’nin hak ettigi yerde olmadigini belirterek söyle devam etti; “Malatya gerçekten çok güzel sehir, su ana kadar Türkiye’nin hemen hemen her karisini gezdim. Otuz tane büyük sehir var bu sehirlerin arasinda gerçekten son 13 yilda Malatya’dan teveccüh alinmis. Bir Samsun’a bir Van’a ve diger büyük sehirlere kazandirilmis degerlerin Malatya’ya kazandirilmadigini gördüm. Bir bakanligin nelere kadir oldugunu görüyoruz. bizim Malatya olarak mecliste iyi temsil edilmemiz lazim ve bütün Malatya’nin sorunlarini dile getirmemiz lazim.”