Malatya
Giriş Tarihi : 14-01-2018 16:27   Güncelleme : 14-01-2018 16:27

Önce Halay Çektiler Sonra Eylem Yaptilar

Malatya’da mahallelerindeki yol sorununun çözülmesini isteyen vatandaslar davul zurna esliginde halay çekerek eylem yapti

Önce Halay Çektiler Sonra Eylem Yaptilar

Akçadag ilçesine bagli Kozluca Mahallesinde mahalle sakinleri ilginç bir eyleme imza atti. Akçadag ilçesine bagli en büyük mahallelerden biri olan Kozluca Mahallesi sakinleri yillardir çözülmeyen yol sorunlari için mahalle meydaninda bir araya gelerek davul zurna esliginde halay çektikten sonra ilçe ile mahalleyi bir birine baglayan grup yolunu araçlarla kapatarak eylem yaptilar. 500 nüfuslu 320 seçmeni bulunan mahalle sakinleri sorunlarinin çözülmemesi durumunda 2019 yilinda gerçeklestirilecek olan seçimlerde sandiga gitmeme karari aldiklarini belirtti.

“2019 ‘DA SANDIGA GITMEYECEGIZ”

Mahalle sakinleri adina bir konusma yapan Muammer Çolak, “Kozluca mahallesinin en büyük sorunlarindan bir tanesi grup yolu. Bu grup yolunda geçtigimiz yil bir araç sarampole yuvarlandi hala çikarilmis degil. Su durumda iki araç yan yana geldigi zaman araçlar geçemiyor. Bu yolda 10 tane ögrenci servisi geçiyor, kar yagisi oldugu zamanlarda hiç geçemiyoruz. Biz bu yolun genisletilmesini istiyoruz. Yolun bir kismi göçtü bu noktayi kendi imkanlarimizla doldurduk ve böyle idare ediyoruz. Biz mahalle sakinleri olarak devletimize simdiye kadar dilekçelerimizle bildiremedigimiz sorunlarimizi köyümüzün içerisinde yaptigimiz halaylarla, senliklerle devletimize bildirmeye çalisiyoruz. Bu yol grup yolu olup sadece Kozluca'nin yolu ve sorunu degildir. Biz diyoruz ki: ‘Burada canlar yanmadan çözüm bulalim’. Eger bu hizmetler bize gelmez ise mahalle sakinleri olarak 2019 yilinda gerçeklestirilecek olan seçimlerde sandiga gitmeme karari aldik” diye konustu.