Türkiye
Giriş Tarihi : 03-03-2016 18:58   Güncelleme : 03-03-2016 18:58

Öldürülen terörist gözaltina alindiginda bakin ne demis ?

CHP lideri Kemal Kiliçdaroglu’nun, Istanbul Bayrampasa’daki saldiriyi gerçeklestiren ve ölü ele geçirilen terörist için, daha önce gözaltina alindiginda “Parasiz egitim isteyen ögrenci” dedigi ve gözaltina alinmasini elestirdigi ortaya çikti

Öldürülen terörist gözaltina alindiginda bakin ne demis ?
 

 

Çevik Kuvvet Sube Müdürlügüne ve polis otobüsüne saldiran kadin teröristler ölü ele geçirilirken, teröristlerden Berna Yilmaz’in daha önce Cumhurbaskani Erdogan’in basbakanligi döneminde katildigi bir programda slogan atarak "Parasiz egitim istiyoruz" pankarti açtigi ve beraberindekilerle örgüt üyeliginden gözaltina alindigi ortaya çikti.

Gözaltina alinanlarin serbest kalmasi için düzenlenen eylemlere CHP’li vekiller Gürsel Tekin, Süleyman Çelebi, Mahmut Tanal, Oguz Kaan Salici’nin da destek verdigi, CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in eylem sirasinda yaptigi konusmada, "Parlamentoda sonuna kadar takipçisi olacagiz. Sadece Ferhat ve Berna’nin degil tutuklu tüm ögrencilerin savunucusu olarak kendimize görev addedecegiz. Iktidar kendisi gibi düsünmeyen herkesi potansiyel suçlu gibi göstermeye devam etse de biz mücadelesini sonuna kadar sürdürecegiz" diye konustugu ortaya çikti.

 

KILIÇDAROGLU DA DESTEK TWEET’I ATTI

 

Ayrica Kemal Kiliçdaroglu’nun da gözaltina alinanlara bir destek tweet’i attigi belirlendi. Iste o tweet:

“Parasiz egitim isteyen ögrencileri örgüt üyesi yapanlar, Hrant Dink’i öldürenleri örgütsüz yargiliyorlar. Bu AKP’nin adaletidir”