Malatya
Giriş Tarihi : 06-02-2017 18:39   Güncelleme : 06-02-2017 18:39

“Okullarda Uyusturucu Kullanimi Had Safhada”

Egitim Birsen Malatya 1 No'lu Sube Baskani Kerem Yildirim, “Ögrencilerimiz arasinda ilkokula kadar inen özellikle sigara ve uyusturucu kullanimi önemli boyutlara ulasmis durumda. Özellikle okul güvenligi çok iyi bir sekilde saglanmasi gerekiyor” dedi

“Okullarda Uyusturucu Kullanimi Had Safhada”

Egitim Birsen Malatya 1 No'lu Sube Baskani Kerem Yildirim, 2016-2017 egitim ögretim yili ikinci dönemi ile ilgili degerlendirmelerde bulundu. Ögrencilerimize egitimcilerimize hayirli bir ikinci dönem dileyerek sözlerine baslayan Yildirim, Egitimcilerin ve ögrencilerin ikinci dönem ile birlikte birçok sorunun hala devam ettigini söyledi.

“AHLAKI DEGERLER DEJENERE OLMUS”

Malatya da özellikle sigara ve uyusturucu kullanimi önemli boyutlara ulastigini vurgulayan Yildirim, “Malatya özelinde baktigimiz zaman egitim ögretimin akademik anlamda iyi bir yerde oldugunu görüyoruz. Egitimin ögrencilerin velilerin özellikle egitimcilerin birçok sorunu hala varligini devam ettiriyor. Ögrencilerimiz arasinda ilk okula kadar inen özellikle sigara ve uyusturucu kullanimi ahlaki degerler konusunda ki dejenerasyon önemli boyutlara ulasmis durumda. Özellikle okul güvenligini bu anlamda hem milli egitim müdürlügünü, hem valiligimiz, emniyet müdürlügümüz vasitasiyla çok iyi bir sekilde saglanmasi gerekiyor. Belki suanda güvenlik anlamda bazi seyler yapiliyor ama özellikle kenar mahallelerdeki okullara baktigimiz da gece bekçisinin olmadigi tamamen kendi haline birakilan hafta sonlari tatillerde geceleri okullarimiz var. Bu okullarimizin güvenliginin bir sekilde saglanmasi gerekiyor. Çocuklarimiza degerler egitimin çok iyi bir sekilde verilmesi gerekiyor. Degerlerine sahip olmayan bir nesil baskalarinin degerleri ile yetismesi kaçinilmazdir. Suanda maalesef büyük oranda gençlerimiz özentiden de kaynaklanan kötü aliskanliklarin iste uyusturucunun sigaranin ve benzeri aliskanliklarin pençesine düsüyor çocuklarimiz bu anlamda velilere de özellikle anne ve babalara çok büyük görevler düsüyor” diye konustu.
 

SADECE SINAV BASARISI ÖLÇÜT DEGIL

Egitim için sadece sinav basarisinin ölçüt olmadigini kaydeden Yildirim, asil önemli olanin olan ahlakli terbiyeli gelecegini bilen, nereden geldiginin farkinda olan, degerlerine bagli bir nesil yetismesini saglamak oldugunu kaydetti. Yildirim, “Biz sendika olarak çalisanlarin sorunlarini çözmek için çalismalarimiz sürdürüyoruz. Egitimin sorunlarinin çözümü büyük anlamda egitimcinin sorunlarinin çözümüdür. Bakanliginda bu konuda duyarliligini üst düzeye çikarmasini bekliyoruz” seklinde konustu.