Malatya
Giriş Tarihi : 07-12-2017 14:22   Güncelleme : 07-12-2017 14:22

Okul Ziyaretlerine Basladi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Sehit Dul ve Yetimleri Dernegi Malatya Sube Baskani Mustafa Gözükara ve beraberindeki heyet, okul ziyaretleri kapsaminda Selahaddin Eyyubi Anadolu Imam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaretle ilgili konusan Gözükara okullarin islevi üzerinde durarak “Vatan, Millet, Bayrak, Ezan konularinin en güzel asilandigi ve anlatildigi kurumlardir okullar.” dedi

Okul Ziyaretlerine Basladi

>>Hanife Sari

Bilgilendirme amaçli okul ziyaretlerine basladiklarini belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Sehit Dul ve Yetimleri Dernegi Malatya Sube Baskani Mustafa Gözükara bu amaç için Selahaddin Eyyubi Anadolu Imam Hatip Lisesi’ni ziyaret ettiklerini belirtti. Yapilan ziyareti detayli bir sekilde aktaran Gözükara: “Türkiye Harp Malulü Gaziler Sehit Dul ve Yetimleri Dernegi Malatya Subesi olarak baslattigimiz okullari ziyaret kapsaminda Malatya Yesilyurt ilçesinde bulunan Selahaddin Eyyubi Anadolu Imam Hatip Lisesi’ni ziyaret ettik. Bu ziyarette bizi yalniz birakmayan Sehit babamiz Tayyar Kilinç'a degerli Gazilerimiz Cemal Canli'ya, Basri Sarioglan'a, Yalçin Yedek'e, Okan Özdemir’e, Mehmet Özeren'e, Gürbüz Degirmencioglu'na ve bizi ögrencilerle bulusturan degerli müdürümüz Mikail Çirkin beye, rehber ögretmenimiz Surullah Tanriver hocama, okul idarecilerine, bizi can kulagiyla dinleyen sevgili ögrencilerimize sonsuz tesekkür ediyoruz” diye konustu.

“ONLAR GELECEGIN TEMINATIDIR”

Okullarin islevlerinin önemli oldugunun altini çizen Gözükara: “Okullar bizim için hedef kitledir. Çünkü Vatan, Millet, Bayrak, Ezan konularinin en güzel asilandigi ve anlatildigi kurumlardir o yerler. Onlar gelecegin teminatidir. Konferans seklinde gecen görüsmemiz yine Sehitlik ve Gazilik üzerine olmustur. Konferansimizda ögrencilerimiz bizi can kulagiyla dinlemislerdir. Biliyoruz ki bu tür çalismalar bizim için çok önemlidir. Bundan sonra da okul ziyaretlerimiz devam edecektir. Okul ziyaretlerimize katilmak isteyen Sehit ailelerimiz ve Gazilerimiz bizimle iletisime geçsinler. Degerli okul müdürümüz ‘zaten hep çalisiyordum sizleri gördükten sonra daha da çok çalismam gerektigini fark ettim’ demistir. Bizler de sizin gibi müdürlerimiz oldugu için Sehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz adina tesekkür ediyoruz. Eger talep olursa okullarimiza ziyaretlerimiz devam edecektir” diye konustu.