Eğitim
Giriş Tarihi : 05-01-2021 17:51   Güncelleme : 05-01-2021 17:51

Öğrencilere Kitap Ve Tablet Dağıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere verilmek üzere Yunus Emre Meslek Liselerinde hazırlanan LGS ve TYT/AYT sınavlarına hazırlık kitapları ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen eğitim tabletlerinin dağıtımı için tören düzenlendi.

Öğrencilere Kitap Ve Tablet Dağıtıldı

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, konuşmasında bu günün önemli bir gün olduğu vurgusu yaparak şu ifadelerle programın amacını anlattı. “Bugünçocuklarımızın ürettiği, matbaamızda geliştirdiğimiz dezavantajlı bölgelerdeki çocuklarımızı kitaplarla buluşturma heyecanını yaşıyoruz. Bu bizim için önemli, çünkü tüm öğrencilerimize ulaşmak istiyoruz. Kaybedecek hiçbir ferdimizin olmadığını düşünerek, tüm öğrencilerimize ulaşıp, onların problemlerine ortak olmak, tüm paydaşlarımızla birlikte onların yanlarında olmak istiyoruz. Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi bizim için önemli bir proje. Malatya’da sınava hazırlanan tüm öğrencilerimize ulaşıp, bunlara hem akademik destek veriyoruz hem de tüm öğrencilerimizin yanında olup onlara danışmanlık ve rehberlik yapıyoruz.”

VERİLEN ÇABALAR BİZİ DUYGULANDIRDI

 Programa katılan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise konuşmasında çocukların çalışmalarından ve elde ettikleri başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çocukların eğitimine katkı sunan başta öğretmenler olarak, çocukların velilerini de verdikleri desteklerden dolayı kutladı. Çakır burada yaptığı konuşmada duygularını şu sözlerle dile getirdi. “Gördüğümüz şu ki,  bu süreci az hasarla atlatılmasındaki gayret ve çabalar bizleri duygulandırdı. Covid-19’un tüm dünyayı nasıl etkilediğini hepimiz izliyoruz. Ekonomiyi, sağlığı, eğitimi, bütün kültürel faaliyetlerimizden sosyal faaliyetlerimize kadar her alanı olumsuz etkiledi. Bu etkiyi en az hissetmek veya hiç hissetmemek anlamında da çaba gerekiyor. Başta Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere, il bazında da çok değerli yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Yaptıkları çalışma ve gayretlerle, çocuklarımızı eğitimden mahrum bırakmamak adına gayret ettiklerini gözlemliyoruz. Eğitim gönüllülük esaslıdır. Burada öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi, çocuklara sağlanan katkılar, matbaaya yapılan yatırımlar bir emeği, gönüllülüğü gerektiriyor. Bunu da görmek bizleri sevindiriyor.” Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere 8 bin kitap ve 1930 tablet dağıtıldı. Süreç içinde dağıtılan tablet sayısının  5 bin 790 tablet olacağı belirtildi.  

A.Vahap Kaygusuz- Ali Nihat Yavuz