Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 18:02   Güncelleme : 01-10-2021 18:02

Öğrencilere Deprem Bilinci Eğitimi Düzenledi

‘Çok Geç Olmadan İlk Yardım Öğrenin’ projesi kapsamında Malatya’ya gelen yerli ve yabancı 35 öğrenci, teknik kapasitesi ve hizmet alanlarıyla bölgenin en büyük afet eğitim merkezi olan Yeşilyurt Belediyesi Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesinde düzenlenen teorik ve pratik deprem eğitim çalışmasına katıldı.

Öğrencilere Deprem Bilinci Eğitimi Düzenledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya’da deprem ve doğal afetlerle ilgili alınan tedbirler, önlemler ve bilinçlendirme programlarıyla ilgili bilgiler almak amacıyla Marmara Üniversitesi Genç Arama Kurtarma Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Çok Geç Olmadan İlk Yardım Öğrenin’ projesine katılan öğrencilerle Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesinde bir araya geldi.

Malatya’nın deprem kuşağında yer alması nedeniyle toplumun tüm kesimlerinin daha bilinçli olması için eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Türkiye’nin sayılı afet eğitim merkezlerinden olan Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesiyle birlikte deprem eğitimlerine daha geniş kesimlere ulaştırdıklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar konuşmasından sonra eğitim programına katılan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesinde gerçekleşen programa; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine geldikleri Malatya’da incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ve Bursa Malatya Darende Dernek Başkanı Ali Bozkurt’ta katıldı. >> HABER MERKEZİ