Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 19:13
Advert

Advert

Öğrenciler Kent Müzesi Ve Arslantepe’yi Gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Haftası nedeniyle Kernek Külliyesinde eğitim gören öğrenciler için Kent Müzesi ve Arslantepe Açık Hava Müzesine bir gezi programı düzenledi.

Genel
Giriş Tarihi : 20-05-2022 18:16
Öğrenciler Kent Müzesi Ve Arslantepe’yi Gezdi

Müzelere olan ilgiyi artırmak ve sosyal hayatın içine taşımak amacıyla her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere Kent Müzesi, Arslantepe Açık Hava Müzesi ile Battalgazi İlçesinde bulunan tarihi mekânlara gezi programı düzenlendi.

Müzeler Haftası nedeniyle düzenledikleri gezi programı hakkında kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürü Erkan Tekgül, “Müzeler Haftası’nın ve Uluslararası Müzeler Haftası’nın kutlamaktayız. Kernek Külliyemizde eğitim gören öğrencilerimizle birlikte bu günün anısına Kent Müzemizi ziyaret ediyoruz. Kent Müzesi ziyaretinin ardından öğrencilerimizle birlikte Arslantepe Açık Hava Müzesi’ni de ziyaret edeceğiz. Kent Müzemizin tarihe ışık tutan bir dokusu var. Malatya’mızın belleğini dünden bugüne yansıtan ve geleceğine ışık tutacak bir şekilde düzenlenmiş önemli bir müzemizdir. Buradan ailelere tavsiye edeceğim; müzeleri gezmek sadece çocukların akademik bilgisini geliştirmiyor, aynı zamanda çocukların eleştirel düşünebilmesini, tarihi sevmesini ve farkındalık yaratmasını oluşturuyor. Bu anlamda ailelere, özellikle çocuklarımızı hafta sonlarında mutlaka müzeler şehri olan Malatya’mızdaki tüm müzelerimizi gezdirmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.    

Kent Müzesi’ni gezen öğrenciler müzeyi çok beğendiklerini ve bu gezinin çok faydalı olduğunu söylediler. Öğrenciler düzenlenen gezi programı kapsamında ziyaret ettikleri mekânları herkese tavsiye edeceklerini de belirttiler.>>HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR