Eğitim
Giriş Tarihi : 22-01-2021 19:16   Güncelleme : 22-01-2021 19:16

Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü tarafından ‘Nezaket Okulları’na kayıtlı 121 öğrenciye yönelik olarak karne taktim programı düzenlendi.

Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

Şehit Ahmet Kocabay Eğtim Merkezi’nde düzenlenen törene, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Nalçacı, Yeşilyurt İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Nurullah Bürkek ile öğrenci ve öğrenci veliler katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü tarafından pandemi kısıtlamaları dolayısıyla online eğitim verilen eğitim merkezlerindeki 121 öğrenciye karne heyecanı yaşatıldı. Şehit Ahmet Kocabay Eğtim Merkezinde gerçekleştirilen programda konuşan, Yeşilyurt İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Nurullah Bürkek, “Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir hadislerinde; “Sizin en hayırlınız Kuran-ı öğrenen ve öğretendir” ilkesinde yola çıkarsak, minik yavrularımızın Peygamber Efendimizin (S.A.V) ahlakıyla ve Kuran ile buluşmalarına önceki dönemlerine göre daha fazla beraber olmalarına vesile olundu. Gelecek nesillerimizin yetişmesi için, milli ve manevi değerlerimizin imar edilmeleri anlamında bu etkinliğin yapılması gerçekten güzel. Özellikle başta yetkililerimiz olmak üzere cefakâr velilerimiz, yavrularımızın eğitimleriyle ilgilenen vefakâr öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum” dedi. >>HABER MERKEZİ