Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-12-2021 11:17   Güncelleme : 01-12-2021 11:36

Öğrenciler İçin ‘Askıda Fotokopi’ Kampanyası

Kırtasiye Esnafı Mahmut Temelli tarafından başlatılan “Askıda Fotokopi” kampanyası ile ihtiyaç sahibi öğrenciler bu işletmeye gelerek ücretsiz şekilde ders notlarını alabilecek. Kampanyaya destek olmak için vatandaşlara çağrıda bulunan Temelli, kendilerinin kampanyada aracı olduğunu ve durumu iyi olan veli ve öğrencilerin durumu iyi olmayan öğrenciler için destek olmasını istedi.

Öğrenciler İçin ‘Askıda Fotokopi’ Kampanyası

Başlattıkları bu uygulama ile öğrencilere destek olmayı amaçladıklarını belirten Kırtasiyeci Mahmut Temelli, ‘Askıda Ekmek’ projesi ile nasıl ki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olunuyorsa, ‘Askıda Fotokopi’ kampanyası ile de öğrencilerin en büyük giderleri arasında yer alan Fotokopi masrafına destek olunabileceğini vurguladı.

Artan döviz kurları nedeni ile kağıt fiyatlarında artışın yaşandığını ve bu uygulama ile öğrencilerin rahat bir nefes alabileceğini kaydeden Temelli; “Son dönemlerde artan döviz kurları nedeniyle kağıt fiyatlarının yükselmesi karşısında öğrencilere destek olma adına böyle bir projeyi hayata geçirdik. Vatandaşlarımız öğrencilere destek olmak için askıya fotokopi bırakabilirler. Buradaki amacımız fotokopi maliyetleri kağıt fiyatlarının artışmış olması, makine parçalarının da bize gelişinin artması nedeniyle böyle bir proje başlattık. Amacımız, durumu olmayan öğrencilerimizin notları almaları ve faydalanmalı. Eğitime katkı vermek adına yapmış olduğumuz proje” dedi.

Durumu iyi olmayan öğrenciler için açılış olarak bin sayfa bağış yaptıklarını ifade eden Temelli, “Durumu olmayan öğrenci arkadaşlarımız için açılışı bin sayfa ile bağış yaptık. Özellikle üniversitede gündem olan notlarımız var. Durumu olan arkadaşlarımız bu notlardan iki tane alacak bir tanesini biz elçilere bırakacak. Bizlerde durumu olmayan arkadaşlarımıza ileteceğiz. Veyahut da para verdiniz para üzerinde küçük cüzi miktar kaldı. Askıda fotokopide rakam yok sınır yok. 1 sayfadan 1000 sayfaya kadar herkes yardım da bulunabilir. Bir sayfa bile fotokopi bırakırsa biz bunu bir aracı olarak arkadaşımıza ileteceğiz. Bu şekilde bizim de eğitime desteğimiz olacağını düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

Kağıt fiyatlarındaki artışla birlikte fotokopiye taleplerin çoğaldığını vurgulayan Temelli, “Kağıt fiyatlarının artması, fotokopilerde maliyetin artması fotokopi fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Kağıt fiyatlarının artışı, kitap satış fiyatlarının artması nedeniyle fotokopiye olan talep daha çoğaldı. Öğrenci arkadaşlarımız bunlardan faydalanamıyorlar. Bir öğrenci bugün bir fotokopiden faydalanamıyorsa zorluk çekecektir. Bu yüzden bizim de bu şekilde projemiz oldu. Bu projeye de katılmak isteyen tüm durumu iyi olan vatandaşlarımızı bekleriz. Bekleriz ki diğer işletme sahipleri de böyle bir projeye imza atsınlar. Sadece biz değil eğitime gönül veren herkesin bu projeye destek olmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

>> Ebubekir Atilla