Genel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 18:09   Güncelleme : 02-09-2021 18:09

Öğrenciler Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı semt konaklarında eğitim öğretim gören ve LGS sınavı sonrasında başarı gösteren öğrenciler, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler

Öğrenciler Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi semt konaklarında 2020-2021 yılında eğitim öğretim gören 8. Sınıf öğrencileri, LGS sınavında gösterdikleri başarıların ardından yeni eğitim öğretim yılına başlamadan önce, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ettiler. Her yıl 10 semt konağında yaklaşık bin 900 öğrenciyle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yaptığı kültürel ve sosyal çalışmalarla sadece Büyükşehir Belediyesi bünyesinde değil Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarla da işbirliği içerisinde projelerini sürdürüyor. LGS sınavı sonrasında yapılan tercihler sonucunda istedikleri okullara yerleşen öğrenciler, semt konaklarında gördükleri eğitimin ardından yapılan çalışmalardan ötürü Başkan Gürkan’a teşekkür etti. Semt konaklarında eğitim gören öğrenciler adına açıklamada bulunan Yücel Yaren Uluata, Başkan Gürkan’a semt konaklarında eğitim görme fırsatı tanıdığı için teşekkür etti. Uluata, ayrıca Malatya’da yapılacak olan kütüphaneyi duyduklarını ve birçok arkadaşının da kütüphaneden istifade edeceğini belirtti.

SEMT KONAKLARINDA BİN 900 ÖĞRENCİYE EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETİ VERİLİYOR

Büyükşehir Belediyesine bağlı semt konaklarında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Nalçacı, “ 2020-2021 eğitim yılı içerisinde semt konaklarımızda eğitim gören kardeşlerimizin başarısıyla Sayın Başkanımızı ziyaret ettik. Semt konaklarımızda özellikle 8. sınıfta eğitim gören ve nitelikli olarak Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi başta olmak üzere sınav sonrasında okul kazanan öğrencilerimizin Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim hizmetlerini tamamladık. Yaklaşık 10 semt konağımızda 5, 6, 7 ve 8. Sınıf olmak üzere bin 900 öğrencimize her yıl hizmet veriyoruz. 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde de aynı şekilde eğitim faaliyetlerimiz devam edecek. Çocuklarımızın başarısı Malatya’mızın başarısıdır. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman eğitim ve öğretim çalışmalarına önem verdiklerini dile getiren Başkan Gürkan, “ Bir toplum geleceğini inşa etmek istiyorsa eğitime önem vermesi gerekir. Eğitimi sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın uhdesinde tutmakta doğru bir yaklaşım olmasa gerek. Toplumumuzun, milletimizin ve ülkemizin istikbali yetiştireceğimiz, eğitim vereceğimiz çocuklarımızın üzerindedir. Çocuklarımızı ne kadar geleceğe haiz şekilde bilgilerle mücehhez olarak donatırsak, geleceğimiz o kadar aydınlık, parlak ve güvenli hale gelir. Semt konaklarımızda eğitim öğretim gören öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi ağırladık. LGS sınavı sonrasında Fen Liselerini ve Anadolu Liselerini kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz ülkemizin istikbali ve geleceğidir. Çocuklarımız ne kadar güzel yetişirse ülkemizin geleceği o kadar aydınlık olur. En önemli yatırım insana olan yatırımdır. Bizlerde öğrencilerimizin gerek sportif anlamda, gerek kültürel anlamda, gerek eğitim öğretim anlamında daha iyi yetişmeleri için belediye olarak yoğun çalışma içerisindeyiz. Çalışmalarımızı sadece semt konaklarında değil aynı zamanda Milli Eğitime bağlı örgün eğitim kurumlarında da bu desteklerimizi öğrencilerimize veriyoruz. ” diye konuştu.

Başkan Gürkan ziyaretin ardından öğrencilere tablet ve çeşitli hediyeler verdi.>>HABER MERKEZİ