Malatya
Giriş Tarihi : 24-11-2021 17:00   Güncelleme : 24-11-2021 17:00

“Oğlum İntihar Etmedi Şehitlik Verilsin!”

Şırnak’ın Uludere ilçesinde vatani görevini yaparken terhisine 2 ay kala intihar ederek öldüğü açıklanan Malatyalı asker Azmi Ayverdi'nin annesi Selma Ayverdi şok bir iddiayı ortaya attı. Anne, Selma Ayverdi oğlunun intihar edecek biri olmadığını ölümünü şüpheli bulduklarını belirtti. Olayın tüm detaylarıyla araştırılmasını isteyen acılı anne oğluna şehitlik verilmesini istedi

“Oğlum İntihar Etmedi Şehitlik Verilsin!”

Olay 19 Ocak 2021’de saat 19:50’de yaşandı. 22 yaşındaki Azmi Ayverdi terhisine 2 ay kala ordu tutanaklarına göre intihar etti. Oğlunun intihar etmediğini ileri süren anne Selma Ayverdi oğlunun ölmeden önce kendisine attığı mesajların buna delil olduğunu belirtti.

Oğlunun intihar haberini duymadan bir gün önce Azmi Ayverdi’nin kendisine attığı mesajlardan bahseden Selma Ayverdi; ” Olay günü 19.01.2021 tarihli günde oğlum Azmi Ayverdi’yle mesajlaştım. bana kötü olduğunu, belinin ağrısından yürüyemediğini, komutanlarının ise ona izin vermediğini belirtti. Olay günü saat 19:27’de ‘Dualarınızı eksik etmeyin anam’ diye son mesajını attıktan sonra daha oğluma ulaşamadım. Olay günü oğlumun son mesajından sonra oğlumu aradım ama ulaşamadım. Ertesi gün 20.01.2021’de saat 10:31’de oğluma günaydın mesajını attım. Cevap vermedi. 15 dakika sonra Malatya 2.Kolordu Komutanlığı’ndan gelip bana oğlumun intihar ettiğini söylediler.” dedi.

Azmi Ayverdi’nin şüpheli ölümün araştırılmasını isteyen anne Selma Ayverdi; ”Benim oğlumun beli ağrıyormuş. Neden revire göndermediniz ve istirahat vermediniz. Ben bunların hepsine cevap verilmesini istiyorum. Çok çelişki var. Hepsinin araştırılmasını istiyorum. Oğlumun psikolojik hiçbir sorunu yoktu. Ben komutanıyla irtibata geçip konuştuğumda Azmi’nin sorunu olmadığı belirtildi. Sadece beli ağrıyormuş. Çünkü olay günü nöbet tutan bütün komutanları, arkadaşları varsa hepsinin tekrar ifadeye çağrılmasının istiyorum. Olay yerini görmek istiyorum. Bunları istemek acılı bir annenin hakkı olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

>> Ebubekir Atilla