Malatya
Giriş Tarihi : 23-11-2017 18:03   Güncelleme : 23-11-2017 18:03

O Çarpi Malatya’ya Atilmistir!

13 evin kapi ve duvarlarina kirmizi boyayla çarpi isaretlerinin atildigi Cemal Gürsel mahallesi sakinlerini ziyaret eden Baskan Çakir, Art Niyetli insanlara firsat verilmemesi gerektigini belirterek, “Baris ortamimizi baltalamak isteyen birileri çikacaktir. Halkimizin tepkisini koymasi, kenetlenmesi her seyden önemli! Bunu da burada görmek bizi mutlu etti. Art niyetli insanlara firsat vermeyelim. Burada atilan çarpi bize, sehrimize atilmis bir çarpi.” dedi

O Çarpi  Malatya’ya Atilmistir!

>>M. ALI GÜNAYDIN

MHP Istanbul Milletvekili Arzu Erdem, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Yesilyurt Ilçe Belediye Baskani Haci Ugur Polat, MHP Il Baskani Ramazan Bülent Avsar, MHP Battalgazi Ilçe Baskani Mesut Samanli Cemal Gürsel Mahallesi’nde 13 evin kapi ve duvarlarina kirmizi boyayla çarpi isaretlerinin atildigi sokaktaki mahalle sakinlerini ziyaret etti.  Mahalle Muhtari Imam Yildiz ve mahalle sakinleri ile görüsen Baskan Çakir, Provokatör eylemlerin asla amacina ulasamayacagini belirterek sagduyulu hareket eden vatandaslara tesekkür etti. Bu tür olaylarin önüne geçilmesi için ne gerekiyorsa yapilacaginin altini çizen Baskan Çakir, “Halkimizin tepkisini koymasi, kenetlenmesi her seyden önemli! Bunu da burada görmek bizi mutlu etti. Art niyetli insanlara firsat vermeyelim. Burada atilan çarpi bize, sehrimize atilmis bir çarpi” dedi.

“ADALETE GÜVENIMIZ TAM”

Alevi vatandaslarin yasadigi evlerin kapilarina çarpi isareti koyulmasina tepkiler büyürken, olayin yasandigi Cemal Gürsel Mahallesini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Istanbul Milletvekili Arzu Erdem, Cemal Gürsel Mahallesinde yasanan olaylarin kendilerinin takibi altinda oldugunu söyledi. Yasanan olayin aydinlatilmasi noktasinda Türk adaletine güvendiklerini belirten Erdem, “Benim annem de babam da Malatyali. Yasanan bu olay bizim takibimiz altinda. Tespitinin yapilmasi yönünde de bundan sonra emniyet müdürümüzle de gerekli görüsmeleri yapacagiz. Rabbim Türk milletine birlik ve beraberlik nasip etsin. Asla ve alsa o kötü günleri tekrar yasatmasin. 15 Temmuz hain darbe gecesi, aslinda Türk milletinin ne kadar kenetlendigi noktasinda önemli bir isaret oldu. Türk milleti el ele verdi, bunda sonra da el ele verecek” ifadesini kullandi.

“BARIS ORTAMINI BALTALAMAK ISTIYORLAR”

Mahalleliyle konusan Baskan Çakir art niyetli insanlara firsat verilmemesi gerektigini vurgulayarak, “Baris ortamimizi baltalamak isteyen birileri çikacaktir. Etrafimiza baktigimizda birçok terör örgütü etrafimizi sarmis durumda. Birligimizi saglayacak olanlar biziz. Bizim birligimize, beraberligimize bu tür eylemlerle gölge düsürmeye kimsenin hakki yoktur. Biz her zaman vatandaslarimizin yanindayiz. Bu tür olaylara da firsat vermeyecegiz. Basta Sehr’ül emin olarak biz ve tabii ki,  adli ve idari birimlerimiz, güvenlik güçlerimiz bu isin mutlak takipçisi. Ilimizde her görüsten insanin bir araya gelip yasadigi baris ortami hâkim. Malatya bir huzur kenti! Dolayisiyla bunu yapan ister akli dengesi bozuk olsun, ister bir çocuk olsun, isterse çok profesyonel bir eylemci olsun bunu yapani kimse tasvip etmez. Herkes de gereken tepkisini koydu. Halkimizin tepkisini koymasi, kenetlenmesi her seyden önemli! Bunu da burada görmek bizi mutlu etti. Art niyetli insanlara firsat vermeyelim. Burada atilan çarpi bize, sehrimize atilmis bir çarpi. Vatandaslarimiza geçmis olsun” seklinde konustu.

SOKAKLARA KAMERA TALEBI

Mahalle Muhtari Imam Yildiz ise kendilerini ziyaretlerinden dolayi Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’a tesekkür ederek, evlerin kapilarinin boya ile isaretlenmesinin birlik ve beraberliklerini bozamayacagini söyledi. Muhtar Yildiz, Baskan Çakir’dan bu tür olaylarin önüne geçilmesi bakimindan sokak girislerine kamera takilmasi talebinde bulundu.

Daha sonra Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir ve MHP Istanbul Milletvekili Arzu Erdem mahalledeki çocuklara oyuncak verdi.