Genel
Giriş Tarihi : 09-04-2013 12:27   Güncelleme : 09-04-2013 12:27

Nöbetçi eczanelere internet üzerinden haritalarla ulasilacak

Eczaci Odasi Baskani Eczaci Ersun Özkan, vatandaslarin nöbetçi eczanelerden ilaca ulasimini kolaylastirmak için her türlü önlemlerin alindigini, nöbetçi eczanelere internet üzerinden harita yardimi ile ulasabilmelerine imkan saglandigini açikladi

Nöbetçi eczanelere internet üzerinden haritalarla ulasilacak

Adana Eczaci Odasi Baskani Ecz. Ersun Özkan, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Vali Hüseyin Avni Cos’u ziyaret etti. Eczaci Odasi Baskani Ecz. Ersun Özkan, ilaç ve eczacilik hizmetleri ile eczane nöbetleri hakkinda Vali Hüseyin Avni Cos’ a bilgi verdi. Özkan, Vali Cos’a, Adana Eczaci Odasi’nin mesai saatleri disinda vatandaslarimizin nöbetçi eczanelerden ilaca ulasimini kolaylastirmak adina Il Saglik Müdürlügü ile koordineli olarak alinan tedbirleri aktardi.
Eczaci Odasi Baskani Ecz. Ersun Özkan, öncelikle nöbetçi eczane sayilarinin arttirildigi, Adana’nin degisik yerlerine nöbetçi eczaneleri gösteren dijital panolarin yerlestirildigini ve eczanelerde nöbetçi eczanelerin vatandaslar tarafindan daha rahatlikla görünebilmesi için isikli nöbetçi eczane gösterir levhalarin hazirlanarak eczanelere dagitildigini ifade etti.
Vali Hüseyin Avni Cos ise önemli olanin vatandaslarimiza ilaç hizmetinin aksatilmamasi oldugunu belirterek, bu konuda nöbetçi eczane sayilarinin arttirilmasi konusunda Adana Eczaci Odasinin duyarli davrandigini, vatandaslarin nöbetçi eczane adreslerine ulasimini kolaylastirmak adina nöbetçi eczanelerin adreslerinin web arama motoru yardimi ile harita üzerinde belirlenerek halkimizin nöbetçi eczanelere ulasiminin daha da kolaylasmasi yönünde çalisma yapilmasini istedi.
Eczaci Odasi Baskani Eczaci Ersun Özkan, Ilaç ve Eczacilik Hizmetleri ile ilgili olarak gerek Saglik Müdürlügü, gerekse de Adana Valiligi ile her zaman uyum içinde çalisildigini ifade etti ve söyle konustu:
“Eczacilik hizmetleri kamu hizmeti niteligindedir. Adana Eczaci Odasi olarak vatandaslarimizin nöbetçi eczanelere ulasimini kolaylastiracak her türlü hizmeti sunma gayreti içersindeyiz. Valimiz Sayin Hüseyin Avni Cos’un gündeme getirdigi web üzerinden arama motoru yardimi ile nöbetçi eczanelerin adreslerini harita üzerinden gösterilerek vatandaslarimiza sunulabilmesine olanak saglayacak çalismalari baslattik. Bu çalismalari kisa sürede bitirerek vatandaslarimizin hizmetine sunma gayreti içerisindeyiz.