Malatya
Giriş Tarihi : 12-01-2022 15:22   Güncelleme : 12-01-2022 15:40

Niyazi Ergin Gökçe Vefat Etti

Malatya Barosu eski başkanı, CHP Malatya eski il başkanı, Avukat Niyazi Ergin Gökçe (82) vefat etti.

Niyazi Ergin Gökçe Vefat Etti

Uzun bir süredir Ankara’da yaşayan ve son dönemlerde rahatsızlığı arttığı için hastanede tedavi gören Niyazi Ergin Gökçe, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Vasiyeti üzerine bugün naaşı Malatya’ya getirilen merhum Niyazi Ergin Gökçe, yarın saat 11:00 ‘de Malatya Adliyesi önünde Baro Başkanlığı tarafından düzenlenecek törenin ardından öğle namazına müteakip Eski Malatya Alibaba Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Av. NİYAZİ ERGİN GÖKÇE KİMDİR?

1940 yılında Hekimhan’ın Deveci Köyünde doğan 2  çocuk babası Gökçe, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Malatya’da serbest avukat olarak çalıştı.

12 Eylül döneminde CHP Malatya İl Başkanı olan Niyazi Ergin Gökçe, CHP-SHP birleşmesi döneminde yine Malatya il başkanı olarak görev almış,  son olarak 2005’de CHP İl Başkanlığı yapmış ve 2007’de de CHP Malatya Milletvekili adayı olmuştu. Gökçe, Malatya Barosunda 1998-2002 döneminde Baro Başkanı olarak görev almıştı.

KİRAZ’DAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Niyazi Ergin Gökçe’nin vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımladı. Kiraz mesajında, ”Partimizde uzun yıllar il başkanlığı yapmış ve parti büyüğümüz olan Av. Niyazi Ergün Gökçe bir süredir tedavi gördüğü hastalık nedeniyle vefat etmiştir. Ankara'da vefat eden Niyazi Ergün Gökçe partimizin il başkanlığının yanı sıra Malatya Baro başkanlığına yapmış değerli bir hukukçudur. Vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Başta ailesine, sevenlerine, Cumhuriyet Halk Partisi ailesine, Malatya Baromuza başsağlığı dileklerimizi iletiyor, değerli başkanımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. “ dedi.