Dünya
Giriş Tarihi : 04-10-2018 18:21   Güncelleme : 04-10-2018 18:21

Netanyahu: “İran Savaş Makinesi İnşa Ediyor”

ALMANYA ŞANSÖLYESİ ANGELA MERKEL’İN İKİ GÜNLÜK İSRAİL ZİYARETİNDE İSRAİL BAŞBAKANI BÜNYAMİN NETENYAHU, İRAN İLE BM GÜVENLİK KONSEYİ’NİN İMZALADIĞI DAHA SONA ABD’NİN GERİ ÇEKİLDİĞİ NÜKLEER ENERJİ GELİŞTİRME ANLAŞMASINA KAŞI OLDUĞUNU, BU ANLAŞMANIN SAYESİNDE İRAN’IN SAVAŞ MAKİNESİ İNŞA ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Netanyahu: “İran Savaş Makinesi İnşa Ediyor”
Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in iki günlük İsrail ziyaretinde İsrail Başbakanı Bünyamin Netenyahu, İran ile BM Güvenlik Konseyi’nin imzaladığı daha sona ABD’nin geri çekildiği nükleer enerji geliştirme anlaşmasına karşı olduğunu, bu anlaşmanın sayesinde İran’ın savaş makinesi inşa ettiğini söyledi.

İsrail Başbakanı Bünyamin Netenyahu, "Ben bu anlaşmayla İran’ın nükleer silah cephanesi hazırlama yoluna girdiğini düşünerek bu anlaşmaya karşı çıkıyorum. İran halkına vermediği milyarı terör girişimcilerine veriyor” dedi.

Netanyahu, İran’ın yakınlarda Avrupa’ya yapılacak bir terör saldırısını önlediğine işaret ederek, Merkel ve Avrupa ülkelerine İran İslam Cumhuriyeti’ni çökertme çağrısı yaptı. Netenyahu, İran’ın Avrupa’da terörist saldırılar planladığını ve saldırganlığının Avrupa’ya yayıldığını, İran halkının İran’a karşı birleşmesi gerektiğini söyledi. İsrail Başbakanı Bünyamin Netenyahu, İsrail’in kendini savunmak için gerekeni yapamaya ve İran’ın Suriye ve Lübnan’ın ileri üsler yapma çabasını durdurmaya devam edeceğini söyledi.[gallery ids="121683,121684,121685"]