Genel
Giriş Tarihi : 07-01-2022 18:03   Güncelleme : 07-01-2022 18:13

Nato’dan Çıkılsın, Üs’ler Kapatılsın

Kürecik Nato Radar Üssü İnsiyatifi tarafından Dünya Direniş Günü nedeniyle yapılan basın açıklamasında, Türkiye’nin NATO’dan çıkması ve üslerin kapatılması talebi dile getirildi.

Nato’dan Çıkılsın, Üs’ler Kapatılsın

Soykan parkında düzenlenen basın açıklaması Mavi Marmara gazisi Mehmet Tunç tarafından yapıldı. Tunç  açıklamasında; “Bilindiği gibi iki sene önce 3 Ocak gecesi, katil ABD'nin SİHA’ları Bağdat havaalanı yolunda, Siyonistlerin, Amerikalıların ve tekfircilerin korkulu rüyası olan Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin ve Haşdi Şabi başkan yardımcısı Ebu Mehdi El Mühendis'in de içinde bulunduğu araçlara füzelerle saldırarak bu aziz komutanlarla birlikte 8 mücahidi şehit etti.. Bu katliamı yapan büyük Şeytan ABD, Siyonist Trump, korsan İsrail ve Suudi Amerika’yı şiddetle lanetliyoruz. Bu kutlu şehadetten dolayı aziz İslam Ümmetine bir kez daha tebriklerimizi arz ediyoruz. Şehitlerin intikamı büyük Şeytan ABD'den, katil Trump'tan, Siyonist İsrail’den ve Suudi Amerika’dan mutlaka alınacaktır. Büyük Kudüs Ordusu, Mescidi Aksa'yı çok yakında mutlaka özgürlüğüne kavuşturacaktır biiznillah” ifadelerine yer verdi.

BİZ BİRİZ, ÜMMETİZ VE KARDEŞİZ

Açıklamanın devamında ise, Tunç; “İşgalci ABD askerleri Batı Asya’dan çok yakında defolup gidecektir. Bu topraklarda işgalcilere yer yoktur. Direniş Cephesi eninde sonunda galip gelecektir. İslam ümmetinin Hz. Hamza misali bir şehit daha kazanarak, General Kasım Süleymani gibi aziz bir evladını hak yolunda kurban sunduğu bugün, ‘Dünya Direniş Günü, olarak ilan edildi. Kuşkusuz, tekfirci IŞİD terör örgütü, bölgede ABD ve Siyonist rejimin menfaatlerini sağlamak ve ABD'nin bölgedeki varlığını sürdürmek amacıyla kuruldu ve desteklendi. Irak ve Suriye'deki çatışmalar, bölgede terörizmi yok etmeye çalışan direniş hareketini ortadan kaldırmak için başlatıldı. Şehit Süleymani, Lübnan ve Gazze’ye kornet füzeleri başta olmak üzere ihtiyaç duyulan silahları ulaştırıp Filistinli ve Lübnanlı mücahitlere eğitim verdirerek korsan İsrail’in hevesini kursağında bırakmıştı. Bizim en büyük düşmanımız büyük şeytan Amerika ve gasıp Siyonist İsrail rejimidir. Düşmanların kirli oyunlarına, tuzak ve komplolarına düşmeden her vesileyle ümmet olarak birbirimizle ellerimizi birleştirmeli, kardeşliğimizi ve vahdetimizi güçlendirmeliyiz. Biz biriz, ümmetiz ve kardeşiz. Büyük şeytan Amerika’nın karşısında Ümmet olarak ayakta duracak, ümmet olarak direnecek ve ümmet olarak kazanacağız. Allah’ın izniyle pek yakında ümmet olarak özgür Kudüs’ümüze ulaşacağız” denildi.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz