Spor
Giriş Tarihi : 05-01-2021 13:47   Güncelleme : 05-01-2021 13:47

MYBS İkinci Yarıya Transferler İle Başlayacak

Ligin ilk yarısını 26 puan ile kapatan Malatya Yeşilyurt Belediyespor, kalan 15 haftalık ikinci yarıya 5 yeni futbolcu transferi ile girmeyi planlıyor.

MYBS İkinci Yarıya Transferler İle Başlayacak

Misli.com 3.Lig 1.grupta mücadele eden Malatya Yeşilyurt Belediyespor ilk yarıyı 26 puan ile 4’üncü sırada tamamladı. Ligin ilk yarısında kulübün performansını değerlendiren Kulüp Başkanı Muzaffer Çelik, “Ara transfer döneminde takımıza en az 5 futbolcu katacağız” dedi.

Kulübün sahadaki performansının dışında tesisleşme ve kurumsallaşma konusunda da büyük bir yol kat ettiğini anımsatan Başkan Çelik,” M.Yeşilyurt Belediyespora göreve geldiğimiz tarihten itibaren amacımız Malatya halkına,Malatya futboluna hem saha içinde hem saha dışında  adından söz ettiren başarılı bir kulüp haline getirmekti. Bu anlamda kulübün borçlarını temizlememiz, Malatya futboluna kalıcı hale gelen tesis,saha ve otobüs kazandırmamız en az saha sonuçları kadar önemliydi. “ dedi.

Ligin son 4 haftasında alınan galibiyetin Kulüp için önemli olduğunu söyleyen Başkan Çelik, ”Bunları yaparken saha içinde de başarılı bir sezon geçirmek en büyük arzumuzdu. Bunun için Malatya’ya yakışan Malatya’nın tek bir kuruşunu heba etmeden kaliteli bir takım oluşturduk. Sezon başı futbolcuların uyumu, pandemi şartları gibi etkenlerden dolayı işler istediğimiz gibi başlamamış olsa da özellikle ligin son 4 maçında aldığımız üst üste galibiyetler bizi önemli bir yere taşıdı. Bu başarıdan dolayı teknik heyetimiz ve futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Bu galibiyetlerin ikinci yarı daha fazla olacağından da kimsenin şüphesi olmasın. Bu takım bu ligde adından fazlasıyla söz ettirecektir. Bundan sonraki süreçte ara transfer döneminde takımıza en az 5 futbolcu katıp yola daha emin adımlarla gitmek istiyoruz. Takımımızı maddi manevi sürekli destekleyen Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’a da teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni yılımızın da vatana millete hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla