Spor
Giriş Tarihi : 01-03-2012 12:53   Güncelleme : 01-03-2012 12:53

Mutlu Dalbudak, TFFHGD Malatya Sube Baskanligi'na seçildi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Dernegi (TFFHGD) Malatya Subesi olagan genel kurulunu gerçeklestirdi. Seçimde, Mutlu Dalbudak, tek liste halinde katildigi seçimde sube baskani oldu

Mutlu Dalbudak, TFFHGD Malatya Sube Baskanligi'na seçildi

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Dernegi (TFFHGD) Malatya Subesi olagan genel kurulunu gerçeklestirdi. Seçimde, Mutlu Dalbudak, tek liste halinde katildigi seçimde sube baskani oldu.

Dernek toplanti salonunda gerçeklestirilen olagan genel kurula, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, MASKF Baskani Seyfullah Özdemir, Üst Klasman (Süper Lig) hakemleri Suat Arslanboga ve Zafer Demir, Futbol Il Temsilcisi Kahraman Firat, Il Hakem Kurulu Baskani Okan Sari ile TÜFAD Malatya Subesi 2. Baskani Muharrem Zeyno'nun yani sira gözlemciler ve hakemler katildi. Olagan genel Kurul'da divan baskanligini eski hakem Dursun Cumali Sucu yapti.

Sucu, genel kurulu açmadan önce yaptigi konusmada, "Son dönemde Malatya hakemliginde paydaslarin katkilariyla birlik ve beraberligin saglandigini görüyoruz. Malatya, Türkiye'de "Seçimler ne olacak?" diye merak edilen illerden bir tanesiydi. Genel merkezde de görev yaptigim zaman bunu çok iyi görüyordum. Suanda Malatya o birlik ve beraberligi yakaladi" dedi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Malatya hakem camiasindaki birlik ve beraberligin kendilerini çok gururlandirdigini ifade ederek, "Yasadigimiz bazi sikintilari olayin geregi olarak düsünüyorum. Çok büyük bir camiayiz. Zaten böyle seyler olmazsa, büyüklügümüz olmaz. Herkes ayni fikirde olursa, o zaman bizim büyüklügümüz tartisilir. O nedenle ben her düsünceye ve her arkadasimiza saygi duyulmasini istiyorum. Bende saygi duyuyorum" seklinde konustu.

MASKF Baskani Seyfullah Özdemir de, yillardir özlemi içerisinde olduklari bir tabloyu yakalamanin mutlulugunu yasadiklarini belirterek, "Malatya'da amatörlerinde istedigi bir tablo yakalandi. Bunun özlemi içerisindeydik. Bu tablonun olusmasi bizleri hem duygulandirdi hem de çok mutlu etti" diye konustu.

Yapilan konusmalarin ardindan seçimlere geçildi. TFFHGD'de mevcut baskan Mesut Aslangiray, aday olmazken, Mutlu Dalbudak, tek liste halinde girdigi seçimde Türkiye Fal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Dernegi Malatya Subesi Baskani oldu.

 Dalbudak, seçim sonrasi gazetecilere yaptigi açiklamada sunlari söyledi: "Yillardin Malatya'da seçimlere tek liste halinde gidilmiyordu. Herkesin destegi ve ortak karariyla benim adayligim uygun görüldü. Benim ismimde üzerinde birlesme saglanmasi, beni çok gururlandirdi.Dernegimiz eskiden çok faaldi. Son birkaç yildir gerileme dönemine girdi. Insallah dernegimizi, çok daha iyi bir hale getirecegiz."

Mutlu Daldubak baskanligindaki TFFHGD Malatya Subesi yönetimi su isimlerden olusuyor; "Mustafa Burak Er, Mehmet Kürsat Öner, Öner Firat ve Ata Yildirim."