Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
23 MAYIS Pazartesi 13:44
Advert

Advert

MÜSİAD 32 Yaşında!

MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz, 9 Mayıs 1990 yılında türlü zorluklarla kurulan ve bu gün köklerini Türkiye’nin toprağına salmış, sağlam, çalışkan bir kurum olan MÜSİAD ’ın 32. yaşını tebrik etti.

Ekonomi
Giriş Tarihi : 09-05-2022 18:20
MÜSİAD 32 Yaşında!

Türkiye ve dünyadaki saygın konumunu giderek yükselten, mahalli ve evrensel değerleri gözeterek iş dünyasına geleceğe yönelik çözümleriyle rehberlik eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 32.yılını kutluyor. MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz, MÜSİAD’ın 32.yıl 32.yılı dolayısı ile açıklamada bulundu.

Her millet ve dilden üyeleri ile büyümeye devam ettiklerini kaydeden MÜSİAD Malatya Başkanı Muharrem Poyraz,” 1990 yılında bir grup iş adamı tarafından İstanbul'da kurulan MÜSİAD, bugün Türkiye ve dünyanın dört bir yanında her millet ve dilden üyeleriyle büyümeye devam ve bugün 12.500 üyeyi aşıp dünyaya yayılmış bir koca çınar, büyük bir aile. Ülkesinin ve Dünyanın en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan, Türkiye'nin üreten gücü MÜSİAD 32 yaşında!” dedi.

Üye sayılarını her geçen gün artırarak birlik ve beraberlik ruhuyla çalıştıklarını ifade eden Başkan Poyraz, ”İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, entelektüel birikimini paylaşıma açan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur. MÜSİAD ’ın misyonu; ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.” diye konuştu.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR