Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 23:42
Advert

Advert

Mümessiller Kan Bağışladı

Malatya Mümessil Dayanışma Derneği  (MÜDAD) tarafından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Kan Bağışı kampanyası düzenlendi.

Genel
Giriş Tarihi : 10-05-2022 07:03   Güncelleme : 10-05-2022 12:39
Mümessiller Kan Bağışladı

Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bağış kampanyası düzenleyen Malatya MÜDAD Mümessil Dayanışma Derneği Başkanı Erhan Saklı ise konuşmasında “Malatya MÜDAT olarak tüm Türkiye’deki mümessil arkadaşlarımızla birlikte sosyal dayanışma projelerinde destek amaçlı yer almaya çalışıyoruz. Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanlığımızın önderliğinde yaptığımız çağrımıza kayıtsız kalmayarak bir proje gerçekleştirmek istedik. Arkadaşlarımız arasında Kan ver-Can ver adı altında bir proje gerçekleştirdik.  Bugün burada bize destek veren tüm arkadaşlarıma Bize destek veren Harun Başkanımıza ve Hastane Başhekimimize teşekkür ediyorum.  Bildiğiniz gibi bir kişinin kan vermesi 3 kişiye hayat bağışlıyor. Aynı zamanda insanlığa faydası yönünden de kan veren arkadaşlarımızı onure ediyor. Bu vesile ile de tüm meslektaşlarımla birlikte bu tür sosyal projelerde yer almaya devam edeceğiz. Halkımızı bilinçlendirmeye ve kan bağışına da davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KAN’IN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM

Türk Kızılay'ı Malatya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Harun Kurt ise düzenlenen etkinlik hakkındaki görüşlerini; “Ramazan ayı içerisinde ilimizdeki kan stoklarının azaldığını birçok platformda dile getirmiştik. Bu vesile ile duyarlı vatandaşlarımız kan bağışında bulunmaya devam ettiler. Ramazan ayının bitimiyle birlikte bizim bu kan bağış çağrımızı duyan Mümessil Dayanışma Derneğimiz, bizimle birlikte ortak bir çalışma yürüterek, birlikte Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bahçesinde kan bağışı organizasyonu düzenledik. Büyük bir duyarlılık gösterdiler. Sayın başkanımız ve değerli üyeleri büyük bir kalabalık grupla hastanemizin bahçesinde kan bağışında bulunuyorlar. 2 gün boyunca bu etkinliğimiz devam edecek. Bu vesile ile Mümessiller Dayanışma Derneğine, hastane yönetimine ve kan bağışına destek veren duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızı hem bu süre içinde hem de sonraki günlerde kan bağışı noktalarına kan bağışı için davetimi yeniliyorum. Kan acil değil ve sürekli ihtiyaç olduğunu unutmadan kan bağışına davetimi yeniliyorum” şeklinde paylaştı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber) 

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR