Siyaset
Giriş Tarihi : 06-03-2015 18:51   Güncelleme : 06-03-2015 18:51

Muhtarlarin talepleri dinlenmeli

AK Parti milletvekili aday adayi Osman Timurtas, Bir muhtarin anlattigi sorunun bütün mahallelinin yasadigi sikintiyi ifade ettigini vurgulayarak, “Muhtarlarimizin daha rahat çalismasi için onlarin talepleri dinlenmeli ve bu taleplerin gerçeklesmesi için gereken adimlar atilmalidir” dedi

Muhtarlarin talepleri dinlenmeli

Seçim çalismalari kapsaminda Yesilyurt Muhtarlar Dernegi’ni ziyaret eden Timurtas, muhtarlarin yereldeki en güçlü temsilciler oldugunu söyleyerek, “AK Parti hükümeti ile birlikte muhtarlarimizin sartlarinda iyilestirmeler olmasina ragmen yine de özlük haklariyla ilgili birtakim yasal düzenlemelerin yapilmasi gerekiyor. Sonuçta muhtarlar da atama ile degil seçimle is basina geliyor. Bir muhtardan dinlediginiz sorun aslinda bütün mahallelinin yasadigi sikintiyi ifade eder. Muhtarlarimizin daha rahat çalismasi için onlarin talepleri dinlenmeli ve bu taleplerin gerçeklesmesi için gereken adimlar atilmalidir. Insallah göreve geldigimizde de sizlerle birlikte uyum içerisinde çalisarak sehrimizi iyi yerlere tasima gayreti içerisinde olacagiz” diye konustu.

Timurtas’in derneklerine yapmis oldugu ziyaretten duydugu memnuniyeti aktaran Yesilyurt Muhtarlar Dernegi Baskani Süleyman Sahbaz ise, sunlari aktardi: “Muhtarlarimiza göstermis oldugu ilgi için Osman Bey’e tesekkür ederim. Hakkinizda hayirlisi ise sehrimizden vekil olarak Ankara’ya gidersiniz. Tüm aday adaylarindan oldugu gibi sizlerden de seçildiginiz takdirde muhtarlarla saglikli bir iletisim kurmanizi bekliyoruz. Dernegimiz adina sizlere basarilar diliyorum.”