Malatya
Giriş Tarihi : 22-01-2021 19:18   Güncelleme : 22-01-2021 19:18

Muhtarlardan Büyükşehrin Hizmetlerine Övgü

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından muhtarlara yönelik gerçekleştirilen gezi programının dördüncüsü düzenlendi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan ile birlikte yapılan hizmetleri, hayata geçirilen projeleri ve sosyal tesisleri gezen mahalle muhtarları Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden övgü ile söz etti

Muhtarlardan Büyükşehrin Hizmetlerine Övgü

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapımına başlanılan hizmet ve yatırımlar muhtarlar tarafından gezildi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının düzenlemiş olduğu programda İnderesi Tabiat Parkı, Fuar Merkezi, Yeni İtfaiye Binası, Müzeler ile Vahap Küçük Hayır Çarşısı gezildi. Muhtarlar, gerçekleştirilen program sonrasında sosyal ve kültürel hizmet yatırımlarını beğendiklerini dile getirdiler.

“BAŞKANIMIZIN ÇALIŞMALARI ŞEHRE FARKLILIK GETİRMİŞ”

Kuluncak İlçesi Çörmü Mahalle Muhtarı İbrahim Aslan, “Toplumumuzda gerçekten yardıma ihtiyacı olanlar var. Yardımlaşabilmek çok güzel. Vahap Küçük Hayır Çarşısı’nın Büyükşehir Belediyemiz tarafından açılması güzel bir durum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Arapgir İlçesi Mehmet Akif Mahalle Muhtarı Güzide Başpınar, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın davetleri üzerine ilimizde gezi programına katıldık. Vahap Küçük Hayır Çarşısı, Turgut Özal Tabiat Parkı, Fuar Alanı ve Büyükşehir Belediyemizin yaptığı yatırımları geziyoruz. Yapılan çalışmaları vatandaşlarımıza anlatmamız için yaptığımız gezi programından memnun olduk. Başkanımızın çalışmaları şehrimizin gelişmesi açısından önemli. Başkanımızın çalışmalarının ilimize farklılık kattığını gördük” ifadelerini kullandı.

“HAYIR ÇARŞISI İNŞALLAH İLÇELERE DE AÇILIR”

Yazıhan İlçesi Boztepe Mahalle Muhtarı Bedri Doğan, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızın daveti üzerine gezi programına katıldık. Başkanımız Malatyamız için önemli bir isim. Yeni açılan Vahap Küçük Hayır Çarşısını gezdik. İnşallah hayır çarşısı ilçelerimizde de açılır. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Yazıhan İlçesi Çavuş Mahallesi Muhtarı Mehmet Dönmez, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan müfettiş olarak görev yaptığı zamanlarda ben muhtarlık görevindeydim. Kendisi çok şükür Büyükşehir Belediye Başkanımız oldu. Allah memleketimize hayırlar versin Başkanımıza da sağlık versin” şeklinde konuştu.

“BAŞKANIMIZA KIRSALA YAPTIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Arguvan İlçesi Kömürlük Mahalle Muhtarı Güven Aslan, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Genel olarak Arguvan’ın Kömürlük Mahallesine kadar ulaşan bir belediye anlayışı, belediye kültürü Başkanımız sayesinde oldu. Önceki dönemlerde kırsalda olduğumuz için fazla hizmet göremiyorduk. Başkanımız şuanda kırsal yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımızın yaptığı hizmetler göz önünde. Herkes görüyor ve herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

 

“BÜYÜKŞEHİR’İN YAPTIĞI HİZMETLER GERÇEKTEN ÇOK DEĞERLİ”

Akçadağ İlçesi Aktepe Mahalle Muhtarı Aydın Coşkun, “Muhtarlara gezi programını düzenlediği için Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Yaptığı hizmetler gerçekten çok değerli, çok güzel olmuş. Malatya’mız Selahattin Gürkan Başkanımızla başka bir Malatya olmuş. Allah Başkanımızın yolunu açık etsin, Allah yardımcısı olsun” dedi. Pütürge İlçesi Nohutlu Mahalle Muhtarı Kemal Alakaş, “Gezi programı kapsamında Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmaları geziyoruz. Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu. >>HABER MERKEZİ