Teknoloji
Giriş Tarihi : 23-11-2015 18:58   Güncelleme : 23-11-2015 18:58

Muhtarlara Bilgisayar Dagitildi

Malatya'nin Akçadag ilçesinde, Bilgisayarla e-devlet Kulanim Yöntemi ve Yazisma Egitimi Projesi kapsaminda egitimlerini tamamlayan muhtarlara dizüstü bilgisayar dagitimi yapildi

Muhtarlara Bilgisayar Dagitildi


Mahalle muhtarina bilgisayarlarin dagitimi Akçadag Ögretmenevi Toplanti Salonu’nda gerçeklestirildi. Programa Malatya Valisi Süleyman Kamçi, Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Akçadag Kaymakami Serdar Demirhan, Akçadag Belediye Baskani Ali Kazgan, Garnizon Komutani V. Kidemli Basçavus Ilker Yakar, Ilçe Emniyet Müdürü Muammer Gül, daire kurum amirleri ile mahalle muhtarlari katildi.
Proje hakkinda bilgi veren Akçadag Muhtarlar Dernegi Baskani Eyüp Gönültas, "Alti ay önce Içisleri Bakanligi Dernekler Dairesi Baskanligina proje basvurusu yapildi ve proje kabul gördü. Proje kapsaminda muhtarlarimiza e-devlet kullanimi, bilgisayar ve yazisma egitimi verildi. Ayrica yine proje kapsaminda 20 gün önce Çanakkale'ye bir gezi gerçeklestirdik. Bugün de burada muhtarlarimiza dizüstü bilgisayarlar dagitilacak. Projeye katki sunan herkese tesekkür ediyorum” dedi.

Derneklesmenin bir amacinin olmasi gerektigini belirten Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, bu tür faaliyetlerin çok önemli oldugunu ifade etti. Çakir, “Özellikle muhtarlarin bir araya gelerek, kendi sorunlarini tartismasi ve çözüm bulunmasi çok olumlu. Muhtarlarimizla sahada beraber çalisiyoruz. Saha hakkinda ilk bilgi aldigimiz kisi muhtarlarimiz oluyor. Bu anlamda muhtarlarimizla is birligi içerisindeyiz. Artik her sey teknoloji ve iletisim ile yapiliyor, dolayisiyla muhtarlarimiz da artik bilgisayar kullanabilmeli. Muhtarlarimiza bilgisayar alinmasini bir kazanç olarak görüyorum” diye konustu.

Muhtarlarin, devleti temsil eden en ücra kösedeki görevliler oldugunu dile getiren Malatya Valisi Süleyman Kamçi ise muhtarlara her zaman güvendiklerini, bu noktada muhtarlar için ne yapilsa az olacagini kaydetti. Vali Kamçi, “Cumhurbaskanimiz basta olmaz üzere devlet büyüklerimiz bu konu üzerinde hassasiyetle duruyor. Zira Basbakanimizin da maddi ve manevi pek çok konuda sizlere verecegi destekleri zaten dile getirmisti. Simdi de en kisa zamanda Köy Kanunu’nda yapilacak degisiklik ile tekrar mahalle muhtarlarimizin statüleri çok daha belirgin hale gelecek. Bilgisayarlar ile muhtarlik görevlerinizde faydali hizmetler yapmanizi temenni ediyorum” seklinde konustu.
Yapilan konusmalarin ardindan muhtarlara bilgisayar dagitimi gerçeklestirildi. Daha sonra ise muhtarlar Kizilay'a kan baginda bulundu.