Genel
Giriş Tarihi : 06-09-2021 12:17   Güncelleme : 06-09-2021 12:17

Muhtarlar İlçe Belediyelerinden Şikayetçi

Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu’nun belirlenen yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerine plaket taktim edildi. Plaket törenine çok sayıda muhtar katıldı. Plaket töreninden sonra sorunları anlatan Başkan Mustafa Eren, “Belediye ile muhtarlar arasında bir çelişki var. Şimdi büyük belediye ana caddeleri veya alt yapıları yapıyor. Fakat Battalgazi Yeşilyurt Belediye Başkanları bu ara sokaklardaki hizmetleri yaparken hantal çalışıyorlar” dedi.

Muhtarlar İlçe Belediyelerinden Şikayetçi

Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu geçen hafta olağan seçime giderek, yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirledi. Yapılan olağan seçimde Muhtarlar Derneği Federasyonu’nun yönetim ve denetim kuruluna seçilen muhtarlara, Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, tarafından federasyon binasında plaket takdimi yapıldı.

Muhtarlar Derneği Federasyonu Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, yönetim kuruluna seçilen muhtarlara plaket takdim etti.

Açılış konuşmasını yapan Eren, “Geçen hafta bir seçimimiz olmuştu. İyi bir şeçim olması nedeniyle tüm muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Bakanımızda bugünde bizi yalnız bırakmadığı için ona da teşekkür ediyorum. Yönetimde ve denetimde emeği geçen bütün arkadaşlarımı da ayrıca teşekkür ederim” sözlerini kaydetti.

Son olarak belediye ve muhtarlar arasında bazı sıkıntıların yaşandığını söyleyen Mustafa Eren, “Belediye ile muhtarlar arasında bir çelişki var. Şimdi büyük belediye ana caddeleri veya alt yapıları yapıyor. Fakat Battalgazi Yeşilyurt Belediye Başkanları bu ara sokaklardaki hizmetleri yaparken hantal çalışıyorlar. Muhtarlarımız başkanlara müracaatta bulunduğu zaman aylarca günlerce bu sorun devam ediyor. Ayrıca muhtarlarımızın park sorunu var. Tamam, büyük hizmetler var, yok diyemeyiz. Ama küçük mahallelerin parklarında hiçbir zaman hizmet yoktur” kelimelerine yer verdi.

 

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz