Malatya
Giriş Tarihi : 18-10-2012 09:24   Güncelleme : 18-10-2012 09:24

"Mücadeleyi Malatya için yaptik"

Özellestirme Yüksek Kurulu'nun Malatya Seker Fabrikasi'nin özellestirme ihalesini iptal etmesi nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Merkez Ilçe Baskani Abdulvahap Ayzabar ve il yönetimi, Seker Is Sendikasi Malatya Sube Baskani Nuri Murat’i ziyaret etti.


CHP Il Baskani Enver Kiraz, "Seker fabrikalarinin satisinin durdurulmus olmasindan dolayi mutlulugumuzu ifade etmek için ziyareti gerçeklestirdik. Milletvekilimiz Veli Agbaba bu konuyu defalarca gündeme getirmisti. 10 Mart’ta 10 kadin milletvekilimiz ve binlerce kisi ile seker fabrikasi önüne kadar yürüyüp miting gerçeklestirdik. Biz bunlarin tümünü Malatya için yaptik. Seker fabrikasinin önemi ve degeri için yaptik. Çünkü biz seker fabrikasinin Malatya için büyük bir anlam ifade ettigini düsünüyoruz. Sizlerin baslatmis oldugu bir kampanya vardi; nisasta bazli ürünlere hayir çerçevesinde ve yerli üretimi tesvik eden bir durumdu ki biz CHP olarak bu kampanyaniza da destek verdik. Fabrikamizda üretilen Malatya sekeri Türkiye’de üretilen en kaliteli sekerlerden bir tanesidir. Fabrikamizin kapatilmamasi CHP il örgütünü çok sevindirdi" ifadelerini kullandi.
Seker Is Sendikasi Malatya Sube Baskani Nuri Murat da, "Seker fabrikasinin özellestirme sürecinin basladigi günden bu yana özellikle Malatya’da CHP il örgütü ve Milletvekilimiz Veli Agbaba, her yaptigimiz eylemde, basin açiklamasinda ve her yaptigimiz mücadelede bu sikintili ve zor durumda bizlerin yaninda oldular. Çok ciddi anlamda girisimleriniz ve mücadeleniz oldu. Bizim sikintilarimizi dile getirmek için Milletvekilimiz Veli Agbaba genel kurulda birkaç kez söz aldi ve seker fabrikalarinin kapatilmamasini Türkiye gündemine tasidi. 10 Mart’ta 10 kadin milletvekili ve 3 bin kisi ile seker fabrikasina o günkü hava sartlarinin çok sert olmasina ragmen mücadele verdiniz. Mücadelenizden dolayi herkese tesekkür ediyorum" seklinde konustu.
Ziyaretin ardindan CHP il örgütü ve Sendika Baskani Nuri Murat fabrikayi gezdi.