Malatya
Giriş Tarihi : 12-02-2021 16:35   Güncelleme : 12-02-2021 16:35

MTTB Faaliyetlerini Yeni Yerinde Sürdürecek

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın tahsis ettiği yeni yerinde hizmet sunmaya devam edecek. MTTB İl Binası olarak kullanılacak olan yeni mekânın açılışı ise kalabalık bir katılımla gerçekleşti

MTTB Faaliyetlerini Yeni Yerinde Sürdürecek

MTTB toplantı salonunda gerçekleşen açılış kalabalık bir topluluğun katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta selamlama ve hoş geldiniz konuşması yapan MTTB Malatya İl Başkanı Mehmet Sağdıç; “Bugün mazimiz olan, istikbalimiz olan, Milli Türk Talebe Birliği çatısı altında yeni merkezimizin açılışını yüreklere sığmayan heyecanımızla yapıyoruz. Geleceğimiz ve gençliğimiz adına tarihi bir gün yaşıyoruz. Malatya'da gençliğin ilim irfan yolunda, Anadolu kapılarını açan Sultan Alparslan'ın izinde,  bir çağ açıp, bir çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet'in yolunda, eskimez MTTB’li Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023-2073 hedefleri doğrultusunda gençlere verdiği ufuk ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu mekânın açılmasında bizlere destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşkilatımız ve Malatya gençleri adını da teşekkürlerimi sunuyorum ”dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GÜZEL YETİŞTİRİLMESİ GELECEĞİMİZ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, böyle bir mekânın açılması nedeniyle duyduğu mutluluğu dile getirerek; “ MTTB il başkanımızın yer konusunda bize taleplerini ilettiğinde biz de bu mekânı uygun bir hale getirip gençlerimize devredilmesi noktasında talimat verdik. Güzel de bir yer oldu. Bu yerin MTTB camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum. MTTB, 1916 yılında kurulmuş milli mücadelede önemli görevler almış, Türkiye'deki milli ve yerli olma noktasında önemli görevleri ifa etmiş önemli bir kuruluştur. Gençlerimizin milli değerlere bağlı olarak yetiştirilmesi, onların eğitilmesi, sosyal etkinlik içerisinde bulundurulması, ülkemiz açısından ve geleceğimizin İstikbal'i açısından da önemlidir.  Bugünün gençleri yarının geleceğidir. Sizler Bu çocukları ne kadar güzel yetiştirirseniz Yarınımız o kadar emniyet altında olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, ise konuşmasında, “Milli Türk Talebe Birliği mücadelesinde insanların varoluş gayesine uygun bir şekilde yaşaması için çalışan bir baba hareketidir. MTTB başkanı ve yönetim kurulunda çok değerli gençler var bunların çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum. Kültürel sosyal ve kültürel çalışmalar yapıyorlar. İnsanın varoluş gayesine uygun verdikleri eğitimlerle de önemli görevler üsleniyorlar kendilerine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise konuşmasına, Başkan Gürkan’a yer tahsisinden dolayı teşekkür ederek başladı. Çakır konuşmasının devamında ise; “Bu güzel yerleri dolduracak pırıl pırıl gençlerimizin geçmişten dersler çıkararak,  geleceğe yönelik güzel çalışmalar yapmalarını temenni ediyorum. Şimdiden Allah hayırlı uğurlu etsin daha güzel daha başarılı çalışmalar devam etsinler temennisinde bulunuyorum.  Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise MTTB’nin yıllardır misyonunu bildiklerinin altını çizerek; “MTTB’nin 100 yıla yakın bir mazisi var.  O günden bugüne yetişen gençler bugün Türkiye’yi yönetiyorlar. MTTB’nin ferdi olan Sayın Cumhurbaşkanımız O günden bugüne Türkiye için mücadele etmiş nice yol kat etmiştir. Gençlerimiz bu yolda devam ettiği sürece, Vatan çatısı altında hep birlikte inancımızı koruyarak, itidalli olarak,  intizama özen göstererek istişareyi kendinize amaç edinerek istikametinizi, yolunuzu, dosdoğru belirleyerek istikrarlı bir şekilde ihlasla imanla ahlakla bu mekânda görevinize devam etmenizi arzu ediyoruz” diyerek gençlere seslendi.

KADRO YETİŞTİRMEK SON DERECE ÖNEMLİ

Daha sonra söz alan,  AK Parti Kayseri Milletvekili ve MTTB Genel Başkanı Dr. İsmail Emrah Karayel, konuşmasına MTTB’nin kuruluşundan bu güne kadar emeği geçenlere teşekkür ederek başladı.  Karayel konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “ Elhamdülillah, artık salonlar dar geliyor. Bu mekânın bu hale gelmesinde desteğinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın Valimize Milletvekillerimize, şehrimizin ileri gelenlerini teşekkür etmek istiyoruz. ”

İnsan Yetiştirmek Çok Önemlidir

Malatya Valisi Aydın Baruş’ ise ; “MTTB, 100 yılı aşkın süredir Türkiye'mizin, ülkemizin, medeniyet mirasına sahip çıkarak geleceğini planla yan çok önemli bir gençlik azimle yetiştiren, ülkemizin insan kaynağına çok değerli katkıları olan bir kuruluştur. Ülkeleri ayakta tutan Medeniyetleri geleceğe Taşıyan esas unsur insandır. İnsan yetiştirmek çok önemlidir. MTTB dede kurulduğu günden bugüne kadar bizim medeniyet mirasımızın bilincinde ve şuurunda olan,  ülkemizin geleceğine yön veren lideri yetiştiren bir kuruluştur. Bu anlamda Malatya MTTB Mehmet Başkan önderliğinde hem Malatya'nın geleceğini, hem de Türkiye'nin geleceğini hem de medeniyetimizin geleceğini çok önemli değerler insan değerleri yetiştirecek faaliyetler içerisinde olacağına yürekten inanıyorum.”

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz