Malatya
Giriş Tarihi : 17-06-2013 15:22   Güncelleme : 17-06-2013 15:22

MTSO’ya hayirli olsun ziyaretleri devam ediyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odasi (MTSO) Baskani Hasan Hüseyin Eroç’u ziyaret eden MASIAD Baskani Ibrahim Güngör, MTSO’nun sanayinin lokomotifi oldugunu belirterek, “Insanlarimiza daha fazla is ve daha fazla as vermek istiyoruz” dedi.

MTSO’ya hayirli olsun ziyaretleri devam ediyor

Ziyarette konusan Güngör, “1. Organize ve 2. Organize bitmis durumda. 3. Organize için de çabalar devam ediyor. Ancak Malatya’ya yatirim yapacak bir isletme Elazig’a gitmis. Bayagi çaba sarf etmissiniz Malatya’ya yatirim yapmasi için. Ancak Elazig’a gitmesi bir yatirimciyi kaybetmek bakimindan bizleri üzdü. Ümit ederiz ki 5084 sayili yasadan daha iyi yararlanalim. Insanlarimiza daha fazla is ve daha fazla as vermek istiyoruz” diye konustu.
MASIAD yönetiminin MTSO ziyaretinde bulunan Il Genel Meclisi Baskani Naci Savata, konusmasinda, “Malatya, yapilan bu seçimle Türkiye’ye bir mesaj gönderdi. Birlik ve beraberlikle yapilan seçim sonucu Malatya kazanmistir.” diyerek, “Meseleleri sandikta degil de sokakta çözmeye kalkisanlarin her zaman hüsrana ugradiklarini da görüyoruz” seklinde konustu.
MTSO Baskani Hasan Hüseyin Erkoç ise birlik ve beraberligin önemine vurgu yaparak, Malatya’nin ekonomik, sosyal ve kültürel alt yapisinin temini notasinda üzerlerine düseni yapacaklarini kaydetti.
5084 sayili yasanin da farkli bir çalisma olarak çiktigini söyleyen Hasan Erkoç, “Sayin Basbakanimiz, Mardin konusmasinda 5084 sayili yasanin uzatilacagini söylemisti. Ancak çalismalar farkli boyutlarda gelisti. Su anda yüzde 11’lik, isçi sigorta priminin isveren hissesi 115 liralik kismi 1 Ocak 2013’den itibaren devam edecek. Kanun yasalasti. Uygulamalar baslayacak. Muhasebeciler takip ederler. Malatya ve gelismekte olan iller için önemli. Ancak biz isçi sigorta priminin tümünün devlet tarafindan karsilanmasini arzu ediyorduk. 5084 sayili tesvikte oldugu gibi. Ancak su anda degisik uygulama getirildi. 1 Ocak 2013’den geçerli olmak üzere mahsup yapilacak. Önceden yatirilanlar alacak olarak tekrar kaydedilecek” ifadelerini kullandi.