Ekonomi
Giriş Tarihi : 19-01-2021 17:51   Güncelleme : 19-01-2021 18:33

MTSO ’nun Kampanyasından Sonra Sosyal Medya Üzerinden Esnaf Dayanışması Başladı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun başlattığı “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Esnafına Sahip Çık’’ kampanyasının ardından sosyal Medya üzerinden Esnaflar birleşti, Malatya Esnaf Dayanışma Platformu’nu oluşturdu.

MTSO ’nun Kampanyasından Sonra Sosyal Medya Üzerinden  Esnaf Dayanışması Başladı

Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen küçük esnafa sahip çıkılması adına geçtiğimiz günlerde MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu tarafından başlatılan ‘Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık’ kampanyası kısa sürede büyük ilgi gördü. Kampanya ile pandemi nedeniyle zor günler geçiren küçük esnafların desteklenmesi amaçlanırken, sosyal medyada bir araya gelen 500’e aşkın esnafta kurdukları ‘Malatya Esnaf Dayanışma Platformu’ ile bu kampanyaya destek oldu. MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ziyaret eden esnaflar, kampanyadan dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Ziyaret sonra açıklamalarda bulunan Platform Başkanı Neriman Boyraz,” Sosyal medya üzerinden esnaflarımız bir araya gelip kendi aralarında alışveriş yaparak, birlikteliğimizi daha da güçlendirip, TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun başlatmış olduğu ‘‘alışverişini yerel esnaftan yap esnafına sahip çık’’ sözlerini ve projesini destekliyoruz. Alışverişlerimizi yerel esnaflarımızdan yaparak pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz dönemini daha verimli bir şekilde atlatmayı hedefliyoruz. Düğün salonundan pastaneye, hırdavatçısından sürücü kursuna, Kafe’den fırıncıya, kuyumcudan giyimciye, gelinlikçiden kayısıcıya, organizatörden reklamcıya, demir doğramacıdan kozmetikçiye kadar her sektörden arkadaşlarımızla beraber bu oluşumun içerisindeyiz. Yerel esnaf arkadaşlarımızla başlattığımız projede günden güne büyümenin heyecanını yaşıyor ve yaşatıyoruz. Her sektörden esnaf arkadaşlarımızla beraber bir araya gelip grubumuzu büyütüyoruz. Yaptığımız bu birlikteliğe Malatya’daki tüm esnafımızı davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Sosyal Medya üzerinden çekilişler yaparak Malatyalı vatandaşları ödüllendirdiklerini aktaran Boyraz, “Çekilişlerimizde ücretsiz olarak haftalık; altınlar, ehliyet sürücü kursu, düğün salonu, gelinlik, kreş, dershane, dekoratif ürünler, organizasyonlar ve yemek, tatlı v.b. kısacası her alanda esnaflarımızla beraber ücretsiz hediye ve hediye paketleri dağıttık.” dedi.  Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ise başlattıkları kampanya hakkında bilgiler vererek, “Başlatmış olduğumuz kampanya Malatyalı hemşerilerimiz tarafından benimsendi. Malatyalılar yerel esnafımıza ve bu kampanyaya sahip çıktı. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak esnafımızı hiçbir şekilde ayrıştırmadan, Malatya’da uzun zamanlar kalabilmesi için elimizden gelen katkıyı ve desteği sağlayacağız. Malatya’da yıllardır hizmet veren esnaflarımız başlattığımız kampanya ile önümüzdeki yıllarda da hizmet vermeye devam edecekler. MTSO olarak hayata geçirdiğimi bu kampanyaya esnaflarımızı bu tür çekilişlerle katkı sunması bizleri oldukça mutlu etti. MTSO olarak bu süreci hassasiyetle takip ettik. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu çorbada nasıl tuzumuz olabilir diye nasıl bir katkı sağlayacağımız noktasında düşüncelerimiz var” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla