Malatya
Giriş Tarihi : 25-02-2021 20:40   Güncelleme : 25-02-2021 17:42

MTSO ’da Esnaf Sorunları Konuşuldu

Normalleşme süreci 1 Mart'ta başlayacak. İşletmelerinin kepengini tekrar açmak isteyen esnaflar 1 Martı dört gözle bekliyor.

MTSO ’da Esnaf Sorunları Konuşuldu

Malatya Lokantacılar ve Turizmciler Derneği Başkanı Furkan Turmuş ve Dernek üyeleri Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan ata Sadıkoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuşan Turmuş esnafların sorunlarından bahsederek,” 1 Mart itibariyle yerinde karar dönemine geçilecek. Bu süreçte yetkiler İl Hıfzıssıhha Kurulu ve Valiliklere verilecek. Bizim gayemiz burada Malatya Esnafı olarak hazırlık sürecine girdik ve 1 Marta hazırız.” sözlerini kullandı.

Pandemi sürecinde hizmet sektörünün en büyük yarayı aldığını anımsatan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan ata Sadıkoğlu, yeni süreç ile birlikte bu sorunun biteceğini ümit etiklerini söyledi. Hıfzıssıhha kurullarının anlayış göstererek karar vereceğini umut ettiklerini vurgulayan Başkan Sadıkoğlu,” Düğün Salonu, Restoran ve Kafeterya gibi hizmet sektörü içerisinde yer alan işletmelerin pandemi sürecinde mağduriyetini biliyoruz. Bu mağduriyet giderilmiş durumda değil. İşletmelerin çoğu Malatyalı vatandaşlara farlı bir atmosferde lezzetleri tattırmak için varlar. Sosyal anlamda da şehrimizin dinamizm kazanması adına da önemli. Gastronomi kültürü bir şehrin farkındalık yaratabilmesi, o şehrin turizminde haraketlilik kazandırması noktasında önemlidir. Bizler burada üyelerimizin tamamının sorunlarını önemsiyoruz ve önemsemeye de devam edeceğiz. Pandemi sürecinde hizmet sektöründe tamamen kapanması ve bununla beraber kiralarının etmesi, personel giderlerinin devam etmesi ciddi anlamda sıkıntı yarattı ve sıkıntılar devam ediyor. Üyelerimizin birçoğu işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Mağduriyetlerinin bir şekilde giderilmesi için sessiz ve sakin mücadele ruhu ile bekleyişlerini devam ettiler. Bu noktada kendilerine teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 1 Mart’ta normalleşme süreci ile ilgili hizmet sektöründe yaşanacak hareketliliğin mesajını vermesi bizleri heyecanlandırmış bulunuyor. Umut ediyoruz ki 1 Mart’ta başlayacak normalleşme sürecinde hemen hemen kepenk kapatmak üzere olan bu sektörün tamamen ayağa kalkarak dinamizm kazanır ve Hıfzıssıhha kurulları ile Pandemi kurulları da bu işletmelerin mağduriyetini görür.” ifadelerine yer verdi.

>> Ebubekir Atilla