Ekonomi
Giriş Tarihi : 12-11-2021 18:26   Güncelleme : 12-11-2021 18:26

MTB Dünya Kayısı Merkezi Projesinden Çekildi

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Şire ve Buğday Pazarıyla ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu saatten sonra nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi toplantı yaparak karara bağladık. Yapmış olduğumuz istişarenin sonucunda Yaka Mahallesinde inşa edilen Yeni Şire ve Buğday Pazarından çekilme kararı aldık” dedi.

MTB Dünya Kayısı Merkezi Projesinden Çekildi

Dünya Kayısı Merkezi ve Yeni Buğday Pazarı’ndaki dükkanlara istenilen fiyatları esnaf yüksek buldu. Dükkanların metrekare fiyatı 20 bin TL’ye kadar çıkarılınca Malatya Ticaret Borsası projeden çekildiklerini duyurdu. Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Yeni Şire Pazarı Meydanın Kayısı Tüccarları ile bir araya geldi. Yeni bir Pazar yerinin Malatya’nın önemli bir ihtiyacı olduğunu her fırsatta dile getirdiklerini belirten Özcan, ancak gelinen noktada pazardaki kayısıcıların ekonomik açıdan mağdur edilmesi nedeniyle net tavır göstererek projeden çekildiklerini söyledi. Kamuoyuna yapılan tüm açıklamalarda yeni pazarın kayısı ve buğday pazarı esnafı için yapıldığının belirtildiğini da ifade eden Başkan Özcan, “Ama bu saatten sonra biz mevcut bulunduğumuz yerde hizmet vermeye devam edeceğiz. Hiçbir güç siz istemediğiniz sürece götüremez. Biz bunu belediye başkanıyla da konuştuk. Biz mevcut bulunduğumuz alanlarda hizmet vermeye ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Hiçbir sıkıntımız yok. 20 yıldır biz burada hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

Tek amaçlarının Malatya kayısısının dünyanın en prestijli ürünlerinden biri olması olduğunu da kaydeden Özcan, “Bu kadar kıymetlenmiş bir ürünün bu kadar yetersiz bir alanda hizmet vermesi, bu kadar esnafımızı ve tüccarımızın özellikle daha rahat daha temiz ve daha prestijli bir alanda hizmet vermesi sağlamak yine de bizim görevimizdir. Bunun içinde mücadele etmeye devam edeceğiz. Yani biz yeni bir tesisten vazgeçmiş değiliz. Ama bunu başka imkanlarla gerçekleştireceğiz. Başka modeller geliştireceğiz. Bu konuda da bizden desteğinizi çekmeyin.“ ifadelerine yer verdi.

>>> Ebubekir Atilla