Malatya
Giriş Tarihi : 31-01-2018 18:03   Güncelleme : 31-01-2018 18:03

Modern Pentatlon Gençler Kategorisinde Dereceye Girdi

27-28 Ocak tarihleri arasinda Ankara Eryaman’da yapilan Modern Pentatlon Milli Takim Seçmeleri'nde, gençler kategorisinde mücadele eden Malatyali sporcu Meteberk Demiryol, 3’üncü olarak dereceye girdi

Modern Pentatlon Gençler  Kategorisinde Dereceye Girdi

M. ALI GÜNAYDIN

Modern Pentatlonun ayaklarini olusturan at binme, kosu, atis, yüzme ve eskrim dallarinda 84 sporcuyla kiyasiya bir mücadele içerisinde giren Meteberk Demiryol, 3’üncü olmayi basardi.

Modern Pentatlon Milli Takim Antrenörü ve ayni zamanda Meteberk Demiryol’un da antrenörü olan Rüstem Pelit, Meteberk Demiryol’un önemli bir basariya imza attigini söyledi.

“MÜTHIS BIR BASARIYA IMZA ATTI”

Milli takim seçmelerinde dereceye giren Meteberk’in milli takimin kapisini araladigini belirten Pelit, “27-28 Ocak tarihleri arasinda Ankara Eryaman’da yapilan Modern Pentatlon Milli Takim Seçmeleri'nde, gençler kategorisinde mücadele eden Malatyali sporcumuz Meteberk Demiryol, 3’üncü olarak müthis bir basariya imza atti. Modern pentatlon bilindigi gibi 5 ayaktan olusur. Bunlar at binme, kosu, atis, yüzme ve eskrim dallari. Meteberk at binme disinda bütün dallara katildi. Ve 84 sporcuyla kiyasiya bir mücadele içerisinde giren Meteberk Demiryol, 3’üncü olmayi basardi. Insallah sporcumuz milli takimin kapisini da araladi. Bu organizasyon için federasyon baskanimiz ve yönetimine tesekkür ediyorum” diye konustu.