Türkiye
Giriş Tarihi : 24-03-2021 13:46   Güncelleme : 24-03-2021 18:28

MKYK’da 3 Malatyalı Yer Aldı

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde, partiyi 2023 seçimlerine götürecek dönemin kadroları belirlendi.  75 kişiye çıkartılan yeni MKYK'de 3 Malatyalının ismi yer aldı.

MKYK’da 3 Malatyalı Yer Aldı

 

AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu’nda "Türkiye için güven ve istikrar" sloganıyla toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek aday olduğu kongrede, partinin en üst karar alma organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve 11 üyeli Merkez Disiplin Kurulu için seçimi yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belirlediği ve toplamda 75 Üyenin yer aldığı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK)’nda Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Mimar Fatma Güldemet Sarı yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada partisinin 2023 manifestosunu açıkladı.  “Uzunca bir süredir takip ettiğimiz rotamızın adı olan 2023 hedeflerimizi yeni bir başlangıç hâline dönüştürerek, 21. yüzyılı ve ötesini kuşatacak büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salon önündeki konuşmasında, AK Parti’nin kayıtlı üye sayısının 13 milyon 500 bine ulaştığını belirterek, “Bırakın Türkiye’yi, dünyada böyle bir siyasi parti yok. Ve hamdolsun 1 milyonu aşkın genç üyesiyle, yaklaşık 5 milyonu aşkın kadın üyesiyle ve bunun dışında da ana kademe üyesiyle dünyada bir başkası yok, Türkiye’de zaten yok” dedi.

Bugün yapılacak tüzük tadilatıyla Merkez Karar Yönetim Kurulu’nu 75 kişiye çıkartarak yola devam edeceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayrıca yedek diye bir ifade var, o da 35 kişi. Ama onlar yedek olarak kalmayacak. Onlar da aynen 75 kişiyle beraber çalışacaklar asil üyeler gibi” bilgisini paylaştı. Daha sonra kongre salonuna geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin icraat, eser, yatırım, reform ve Türkiye’ye kazandırdıklarına dair video gösteriminin ardından partililere hitap etti.

 Açıklanan liste görselde;

,,

Ebubekir Atilla