Siyaset
Giriş Tarihi : 17-02-2021 17:23   Güncelleme : 17-02-2021 17:23

Milletvekili Çalık’tan Pervin Buldan’a Zor Soru

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 13 şehidin kaçırıldığı dönemde HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ı aradığını belirterek, “Pervin Buldan’a soruyorum; PKK’nın kaçırdığı evlatlarımızın sağlık durumu ile ilgili bilgileri kimden alıyordunuz, kimlerle konuşuyordunuz?” dedi

Milletvekili Çalık’tan Pervin Buldan’a Zor Soru

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonunun detaylarıyla ilgili Meclis Genel Kurulu'nda bilgi verdi. 13 şehidin kaçırıldığı dönemde AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ı aradığını söyleyen Bakan Soylu, “Pervin Buldan dedi ki, 'Biraz misafir edecekler sonra bırakacaklar.' 10 tane çocuğa acımayan, askerime, polisime acır mı?” dedi. Soylu’nun açıklamasının ardından gözler AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a çevrildi.

KALLEŞ PKK 37 YILDIR KAN DÖKÜYOR

Milletvekili Çalık, katıldığı A Haber televizyonunda yaptığı açıklamada, Türkiye'deki ilk silahlı eylemini 15 Ağustos 1984'te gerçekleştiren bölücü terör örgütü PKK’nın, 37 yıldır yurt içinde ve yurt dışında kan döktüğünü söyledi. Milletvekili Çalık, barış ve huzuru bozmaya yönelik bombalı ve silahlı saldırılarla güvenlik güçlerinin yanı sıra sivilleri de hedef alan PKK'nın, 37 yıldır binlerce çocuğu öksüz ve yetim, kadınları dul, anne ve babaları evlatsız bıraktığını ifade etti.

HDP’Lİ BULDAN: BİR SÜRE MİSAFİR EDİLİR, BIRAKILIR

13 şehidin kaçırıldığı dönemde ailelerle devamlı temas halinde olduklarını belirten Çalık, o dönemde ve sonrasında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aileleri kendisinin görüştürdüğünü söyledi. PKK tarafından kaçırılan evlatların durumuyla ilgili HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ı aradığını belirten Çalık, “Terör örgütü PKK tarafından 2015 yılında kaçırılan Malatyalı Semih Özbey’in annesi bir kanser hastasıydı ve diğer annelerimiz gibi yüreği yanıyordu, evladından haber almak istiyordu. Kimin kaçırdığını ve durumunu öğrenmek için o dönem HDP Grup Başkanvekili  Pervin Buldan’ı aradım, annenin, ailenin durumunu konuştum. Pervin Buldan ise, “Kim kaçırmış bakalım size döneceğim” dedi. Sonra tekrar bana dönerek, “Sağlık durumu iyi. Bir süre misafir edilir, bırakılır” dedi. Bende ailemize bu bilgileri verdim” diye konuştu.

AZİZ MİLLETİMİZ İHANETLERİNİZİN FARKINDA

Çalık, “Pervin Buldan’a soruyorum; PKK’nın şehit ettiği bu evlatlarımızın durumları hakkında o gün kimlerden bilgi aldınız, kimlerle konuştunuz? PKK ile aranıza neden mesafe koyamıyorsunuz? Size iradelerini emanet eden 6 milyon seçmen kundaktaki bebekleri öldüren, 13 vatan evladının kafasına bir mağarada kurşun sıkan, askere, polise saldıran PKK’nın, sözcüsü olmanız için oy vermedi. Aziz milletimiz ihanetlerinizin farkında, yalanlarınızın farkında. Teröre karşı amasız, fakatsız, lakinsiz ya tavır alacaksınız yada bu eli kanlı terör örgütünün her cinayetinin ortağı olarak hesap vereceksiniz” dedi.>>HABER MERKEZİ