Malatya
Giriş Tarihi : 02-05-2017 16:40   Güncelleme : 02-05-2017 16:40

Milletten Beklemedikleri Tokadi Yediler

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, Avrupa ülkelerinin, anayasa düzenlemesinin reddedilmesi için mücadele verdigini ifade ederek, “ o müstekbirler, o emperyal güçler yine milletten beklemedikleri bir tokadi ve darbeyi yediler” dedi

Milletten Beklemedikleri Tokadi Yediler

Milletvekili Sahin, Malatya’daki temaslari kapsaminda Dogansehir ve Akçadag Ilçesini ziyaret ederek, AK Parti ilçe teskilatlariyla bir araya geldi. Önemli bir halk oylamasini geride biraktiklarini ifade eden Sahin, 16 Nisan’da gerçeklestirilen referandumun ülkenin gelecek yüzyilini belirlemesi açisindan farkli bir önem arz ettigini dile getirdi. Milletvekili Sahin, milletin iradesine sahip çiktigini belirterek, “Referandumu vatandasimizin sahiplenmesi neticesinde bu rakamlara ulastik. Tabi bu seçim yalniz siyasi partiler arasinda yapilan bir seçim degildi. Bir tarafta AK Parti ve beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi vardi. Mecliste de çalismalarimizi yaptik. Sahada da bu iki partinin karsisinda duran bir blok kitle vardi. O kitle topyekun kayit disi siyaset kesimleri de dahil olmak üzere siyasetin tamamiyla beraber yapmis olduklari mücadeleler ile bunlari bir araya getiren yurt disi unsurlara karsi verilmesi gereken en güçlü cevabi milletimiz verdi” dedi. 18 maddelik yeni anayasa düzenlenmesinin milletin sahiplenmesi ve desteklemesi ile kabul edildigini ifade eden Sahin, sunlari söyledi: “Vatandasimiz sahiplenirken neye bakiyor, 15 yillik siyasi hayatinda AK Parti’nin yapmis oldugu icraatlara ve vermis oldugu sözlere bakiyorlar. Vermis olduklari sözlere sahiplenip sahiplenmediklerine bakiyorlar. Bugüne kadar Adalet ve Kalkinma Partisi olarak, iktidara getirmis oldugunuz bu partinin kadrolari güçleri neye yetecekse, kendi uhdelerinde olan, kendilerinin yapabilecekleri vaatleri ancak millete ifade etmeye çalistilar. Hiçbir zaman için seçim vaatleri içerisinde yapamayacagimiz afaki seyleri vaat etmedik.”

  BÜTÜN GÖZLER TÜRKIYE’YE DIKILMISTI

Sahin, AK Parti’nin yaptigi çalismalarda her zaman insani önceledigini kaydederek, “Bir hizmeti getirirken ‘bize evet mi verdiler, hayir mi verdiler?’ kriterini öne çikarmadik. Hizmet verirken, bu tür kriterleri öne çikarmak AK Parti felsefesine inançli hiçbir kisiye yakismaz. Siyasi partiler amaç degil, araçtir” diye konustu. 16 Nisan’da gerçeklestirilen halk oylamasinda milletin milli iradeyi sandiga yansittigini aktaran Sahin, “Dünya ölçeginde bütün gözler Türkiye’ye dikilmisti. Suanda bizim müttefikimiz olan Avrupa ülkeleri, tipki 15 Temmuz darbe girisiminden sonra ‘sonuç ne olur ne olmaz’ diye hala endise içerisinde bekleyen Avrupa’nin sözde demokratlari, medeni diye bildigimiz ‘o tek disi kalmis canavar’ misali Avrupa Birligi üyelerinin tamaminda gik çikmadi. Hepsi birlikte suspus olmuslardi. Bütün beklentileri bu milletin 15 yildir basina taç ettigi, her seçimde fark attirarak destek verdigi Recep Tayyip Erdogan ve ekibinin alasagi edilmesi için kurduklari o tezgahlarin basariya ulasmasini beklerken, milletimiz olaya el koydu. Darbecilere gereken darbeyi de dünya ölçeginde ilk kez bu necip millet yapti. Aslinda bekledikleri bir darbe girisimiydi. Yapmis oldugumuz bu anayasa düzenlemesini, kesinlikle sandiktan hayir oylarinin çogunluguyla reddedilmesi için mücadele veren o müstekbirler, o emperyal güçler yine milletten beklemedikleri bir tokadi ve darbeyi yediler” dedi.