Malatya
Giriş Tarihi : 20-11-2016 17:39   Güncelleme : 20-11-2016 17:39

Milletin Vicdanina Birakiyorum

Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin Yesilyurt Muhtarlar Dernegini ziyaret ederek, bölgelerdeki temel sorunlara dikkat çekti. CHP’nin teröre destek veren tavirlarina deginen Sahin, “Kiliçdaroglu’nun o çukurlari açan teröristlere ‘o arkadasalar’ diyecek kadar zillet içinde olduguna sahit olduk. ‘Biz sirtimizi, PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye dayiyoruz’ diyen o es baskanlari savunan CHP’yi yine milletin vicdanlarina birakiyorum.” dedi

Milletin Vicdanina Birakiyorum

 >>M. Ali Günaydin

Yesilyurt Muhtarlar Dernegini ziyaret eden Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin ilçe muhtarlariyla bir araya geldi. Burada ilçe muhtarlarin sikintilarini dinleyen Sahin, is makinelerinin çalismamasi asfalt ve yol çalismalarini aksatti ama kisa zamanda halledilecegini belirtti. Sahin bölgedeki terör sorununa da deginerek sunlari söyledi, “Bölgede yasadigimiz sorunlara bakacak olursak bir ates çemberinin içindeyiz. Ilk önceligimiz güvenliktir. Firat’in ötesinde binlerce masum vatandasimizi öldüren bir terör örgütü var. Terörün Malatya’ya girmemesi noktasinda bu bölgeyi onlara geçilmez kilan unsurlardan birisi de muhtarlarimizdir. Teröre destek veren yerel yönetimlerin, milletin kendilerine verdigi yetkiyi ve imkâni teröre aktarmasi kabul edilemez. Çözüm sürecinde oldugu gibi, bu sürece balta vuran yine HDP olmustur” Ifadelerini kullandi.

“KILIÇDAROGLU TERÖRISTI ARKADAS GÖRÜYOR”

Devlet birkaç piyona ve teröre bu bölgeyi birakacak kadar aciz degil diyen Sahin, “Amaç kardeskani dökülsün, iç savas çiksin. Ardin FETÖ’yü devreye koydular. Bundan önce de Geziyi savunan ve günümüzde de HDP Milletvekillerine destek veriyor. Kiliçdaroglu o çukurlari açan teröristlere o arkadasalar diyecek kadar zillet içinde olduguna sahit olduk. Yani o çukurlari açan teröristlere arkadaslar diyorsaniz o zaman size o yol arkadaslariniz hayirli olsun. Biz bu güne kadar teröristlere, bomba tasiyanlara, halkimizi öldürenlere arkadaslarimiz diyecek kadar büyük bir ihanet ve delalet içinde olmadik. Bugün yine PKK’ya sahip çikar gibi HDP Milletvekillerine sahip çikiyorlar. Bunun basinda da CHP yönetimi var. Dogu ve güneydogudaki halkin oylariyla bölgenin haklarini savunmak için milletvekili kiligina girmis olan teröristlerin yandasliginin bu kadar fütursuzca laf etmeleri kabul edilir gibi degildir. Biz sirtimizi, PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye dayiyoruz diyen o alçakça sözleri sarf eden o es baskanlari savunan CHP’yi yine milletin vicdanlarina birakiyorum. Sehit cenazelerin gelmesine sebep olan teröristleri savunuyorsaniz en az o sehitler de bu kadar iyi savunmalarini bekliyoruz” seklinde konustu.

ÖNCELIK 80 DARBE ANAYASASI

Ilçelerdeki yol yapim çalismalarinin akmasina ve Baskanlik sistemine deginen Sahin söyle konustu, “Askeri kiyafet içine girmis olan alçaklarin yaptiklari kalkismalardan dolayi Büyüksehir’e ait makinelerin Havaalaninda 40 gün boyunca uçuslara izin verilmeyerek birakilmasi birçok islerin aksamasina ve yol çalismasinda kullanilacak olan makinelerin kullanilamamasindan dolayi ilçe ve köylerde yapilacak olan asfalt çalismalari uzun bir süre yapilamadi. Muhtarlarimiz bu sorunlari bize dile getirdiler. Sistem tikandigi için meclis çalisamaz hale getiriliyor. Bunlari ise muhalefet partileri getiriyor. Yoklama, karar yeter sayisi vesaire yapilarak aksama kadar hiçbir kanun görüsülmeyerek süreci tamamlamis oluyorlar. Ilk önceligimiz 80 darbesi anayasasinin yeni bastan ele alinmasidir. Medeni ülkelerin ve basta Avrupa ülkelerinde Baskanlik sisteminin revaçta oldugu ve güçlü olan devletlerin yine ABD gibi birçok ülkenin baskanlik sistemiyle yönetiliyor olmasidir. Ama CHP’nin sanki rejimi degistirecegiz gibi bir algi olusturuyorlar. Suan bizim sistemle rejimle bir düsüncemiz yoktur. Halkin oylariyla iktidara gelemeyen muhalefet bürokratlar, yargi ve askeri vasitalarla bir tür darbe çigirtkanligi yaparak, 60’da, 71’de, 97’de siyasi ve askeri güçlerin vasitasiyla yönetimleri alasagi diyorlar. Istikrarin sürmesi ve koalisyonlarin olmamasi için Baskanlik veya devlet baskanligiyla sistemin degismesini istiyoruz. Durum netlesirse bahar ayinda bir seçime gidilebilir. Velev ki 367 çiksa bile yine milletimize gidecegiz ve milletin iradesinin etkisi ile anayasanin ve sistemin degistirilmesi mümkün olacaktir.”