Eğitim
Giriş Tarihi : 10-09-2021 17:17   Güncelleme : 10-09-2021 17:17

MİAİHL'de 'Erdem Projesi’ Tanıtıldı

​​​​​​​ “Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarına yönelik “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Projesi Destek 2021 Programı” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden maddi destek almaya hak kazanan Battalgazi Muhammed İkbal Anadolu İmam Hatip Lisesnde, 2021 -2022 Eğitim - Öğretim yılında proje faaliyetleri tanıtımı gerçekleştirildi.

MİAİHL'de 'Erdem Projesi’ Tanıtıldı

Battalgazi Muhammed İkbal Anadolu İmam Hatip Lisesi, ERDEM Projesi kapsamında Malatya'da hibe almayı kazanan tek okul oldu. Proje kapsamında okul yönetimi tarafından yayınlanan duyuru metninde şu ifadelere yer verildi; "Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün "İmam Hatip Okulları Öğrenci Başarısının Artırılmasına Yönelik Ar-Ge Çalışmaları" kapsamında “Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarına yönelik farkındalık ve destekleme faaliyetidir. Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Projesi 2021-2022 Eğitim ve Öğretim kapsamında okulumuzun 12. Sınıf öğrencilerinin Üniversiteye hazırlamak için akademik, psikolojik, sosyal faaliyetler gerçekleştirilecektir. Öğrencilerin özellikle akademik başarılarını artırmaya yönelik ve üniversitede hedefledikleri bölümlere yerleşmeleri amacıyla çalışmalarına destek olmak amacıyla nitelikli söyleşiler, atölye çalışmaları, psikososyal görüşmeler, geziler ve ders çalışma faaliyetleri yer alacaktır. Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Projesi kapsamında, Muhammed İkbal Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mustafa Kılınç “Projemiz Malatya’da 2021-2022 Eğitim - Öğretim yılı için tek proje olma özelliğini taşıyor.” Bu yıl okulumuz ilk defa mezun verecek, okulumuz da birincil hedefimiz öğrencilerimizin üniversite sınavında başarılı olmalarına destek olmaktır.”

Malatya Battalgazi’de Muhammed İkbal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 'Erdem Projesi’ Tanıtımı toplantısında, Projeden sorumlu ekibin Müdür Yardımcısı Hülya Kılıç, Proje Başkanı, Seher Yumrutepe, Başkan Yardımcısı, Nurhan Genç, Akademik ve Mesleki Söyleşiler Sorumlu Öğretmeni, Mehmet Emin Yağmur, Basın ve Tanıtım Sorumlusu Mustafa Cüneyt Yalçın, Psikososyal Atölyeler Sorumlusu, Abdullah Çamurlu, Edebi Atölyeler Sorumlusu Selahaddin Tunç ve Şevket Karlık, Proje Destek Ekibi Ela Sezek ve Emine Kaplan, Akademik Çalışmalar Sorumluları M. Sait Bulut ve Mehmet Haskul tarafından gerekli çalışma takvimleri belirlendi.

Ebubekir Atilla