Malatya
Giriş Tarihi : 16-01-2016 16:59   Güncelleme : 16-01-2016 16:59

MHP'den Teröre Karsi Birlik Çagrisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Il Baskani Mehmet Erdem, terör örgütünün kardesi kardese kirdiramaya günün yetmeyecegini belirterek, “El birligiyle bu badireden kurtulmak ülkücü iradenin tek gayesidir. Hepimiz Türk’üz, hepimiz Kürdüz” dedi

MHP'den Teröre Karsi Birlik Çagrisi

 

IHANET SÜRECI

 

Partisinin il baskanliginda düzenledigi basin açiklamasinda, konusan baskan Erdem,  “Terörün çirkin yüzünü gösterdigi bugünlerde her basin açiklamasina, son günlerde diye söze baslariz. Evet, yine son günlerde terör bir kez daha çirkef yüzünü gösterdi Emperyal güçlerin ihale ettigi terör örgütlerinin üstlendigi, hedefinde ülkemizi bölme niyeti aleni olarak görülen teröre, ülkemiz gün geçmiyor ki sehit ve sehitler vermesin. 2013 yilinda baslayan, 20 Temmuz 2015’de sona eren adina çözüm süreci kardeslik süreci, analarin aglamadigi süreç olarak gafiller tarafindan adlandirilan bu sürecin ihanet ve çözülme süreci oldugu bir kez daha görülmüstür. Hangi pazarliklarin yapildigi bir türlü açiklanmayan Oslo’da baslayip Kandil’e Imrali’ya ve Dolmabahçe’de sürdürülen bu çözüm sürecinin, çözülme ve ihanet süreci oldugu anlasilmistir.

 

ET VE TIRNAK GIBIYIZ

 

Gerek silah ve mühimmat yüzünden güçlü hale gelen bu güruh amaçlarina ulasamayacaklardir. Türk Milleti, tarihte her sayfasinda akla gelmeyecek çok zor ve müskül badireleri geride birakmistir, bu günleri de atlatacaktir elbet. Ancak bu zavalli güruhun arkasinda içte ve dista kimler varsa mücadelemiz onlarla da olacaktir. Hiç bir güç Allah’in izniyle kardesi kardese kirdiramayacaklardir Kürt sorunu diye ortaya çikan zavallilar, sunu iyi bilmelidir ki et ve tirnak gibi bir bütün olan bu kardesligimizi bozmaya güçleri yetmeyecektir.

 

TEK DOST BARZANI

 

Hangi Kürt kardesimin sorunu ne olursa olsun bu sorunu çözmek için eline silah alip genç ihtiyar, çoluk çocuk demeden Kürt, Türk, Laz, Çerkez ve Zaza diye ayrit etmeden katletmektedirler. Geçmiste Çanakkale’de Dumlupinar’da Sakarya’da Anadolu’nun her karisinda omuz omuza sirt sirta vererek nice haçli güruhun püskürtülmüstür. Komsularla sifir sorun diye yola çikip ancak kendi sinirini çizerken ülkemize de göz diken Barzani dostlari kaldi çevremizde.

 

ONURUMUZA DOKUNDU

 

Binlerce yillik onurlu mazisi olan bu Millet Çinlilere Çin Seddini yaptirmistir. Âmâ bugün kendi topraklarimizi korumak için sinirimiza duvar örecek duruma düstük. Bu bizim onurunuza dokunuyor Askerimizin Basina geçirilmesi, uçagimizin Israil tarafindan düsürülmesi subaylarimizin sehit edilmesi henüz hafizalarda tazeligini korurken Israil’e yanasma onurumuza dokunuyor. Dün kutlu atamiz Süleyman Sah’in naasi bir gece yarisi ISID belasindan korumak için PYD denilen terör örgütünün himayesinde baska bir yere nakil edilmesini basari olarak görenleri, görmek onurumuza dokunmaktadir. Bir büyügümüz, ‘Onurumuzu kaybedecegimize vatanimi kaybederim onurum bende oldugu sürece ben vatanimi kurtaririm onurum gidince ben bir hiçim’ demistir. Dün güya bölge halkini çözüm sürecine katki yapmak niyetiyle bölgeye gönderilen 63 akil insanlar nerede ne is yaparlar onlar bölgeye gide dursunlar benim o bölgedeki öz kardeslerim terör belasindan kurtulmak için viraneye dönen evlerini yuvalarini terk edip daha güvenli yerlere göç ediyorlar. Ey akil insanlar yetmezmis gibi simdide bu ülkenin bu devletin her türlü imkanlarindan faydalanan akademisyenler yedikleri sofraya biçak saplayan nankör insan konumuna düsmüslerdir. Çoluk çocuk demeden din mezhep irk ayrimi yapmadan çoluk çocuk demeden katleden terör örgütüne toz kondurmayan bu güruhu kiniyorum. Elbette bu ülkede fikir ve görüs ayriliklari olacaktir, bunlar ülkemizin zenginlikleridir. Ancak bu fikirlerin beyaninda göz ardi edemeyecegimiz ülkemizi bölme parçalama hatta yok etme niyeti güden zavalli emperyal güçlerinin masalarini görmezden gelme ilim adamlarina yakisacak bir tavir degildir. Kim nereden gelirse gelsin bu millet öyle bir iradeye öyle bir geçmise sahip ki sonunda bitmez tükenmez Iman ve kardeslik ruhu bu belalarin üstesinden gelecektir.

 

 

KÜRTÇE SÖYLEDI

 

Rahmetli Basbugumuz, ‘Ben ne kadar Türk’sem onlarda o kadar Türk’tür onlar ne kadar Kürt’se bende o kadar Kürdüm’ demistir. Bende diyorum ki ‘Emgi Tirkin, Em gi Kirman çin’ ‘hepimiz Türk’üz hepimiz Kürt’üz.’ El birligiyle bu badireden kurtulmak Ülkücü iradenin tek gayesidir. Türk Milleti semalarimizda dalgalanan ay yildizli bayragimizin gölgesinde her gün bes vakit Allah-u Ekber diyerek baslayan o mukaddes sedayla kiyamete kadar yasamini, bu vatan üzerinde idame edecektir. Milli ve manevi degerleri ugruna sehadet serbeti içen sehitlerimizi ve terör kurbanlarini rahmetle ve minnetle aniyorum.”