Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 02:57
Advert

Advert

MHP’de Bir İlçe Başkanı Daha İstifa Etti

Geçtiğimiz günlerde MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya’nın istifasının ardından Pütürge’den de istifa haberi geldi. MHP Pütürge İlçe Başkanı Mustafa Aluç, sosyal medya hesaplarından istifasını duyururken, MHP İl Başkanlığı ile fikir ayrılığı ve fikir uyuşmazlığı yaşadığını söyledi.

Siyaset
Giriş Tarihi : 10-05-2022 12:43
MHP’de Bir İlçe Başkanı Daha İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İlçe teşkilatlarında istifa sesleri yükselmeye başladı. MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, sağlık nedenlerinden dolayı istifa ettiğini duyurmuştu. Bu haberin ardından bir istifa da Pütürge İlçe Başkanı Mustafa Aluç ’tan geldi.

Aluç, sosyal medya hesaplarından duyurduğu istifasında şu ifadelere yer verdi;”  2018 yılından beri üstlenmiş olduğum Pütürge ilçesi MHP İlçe Başkanlığı görevini bugün itibarıyla bırakmış bulunmaktayım.  Her zaman görevimin başında ilk günden bugüne kadar aynı şevk ve heyecanla tüm yol arkadaşlarımla birlikte görev yapmaktan gurur ve onur duydum. Tek gayem bulunduğum makamın bir temsil makamı değil milletin hizmetkarı olmanın bilinci içerisinde oldum.  Pütürge’min ve memleketimin menfaatleri ve çıkarları ne ise o gaye ile hizmet ettim.  Fakat Malatya il teşkilatımla bugünden sonra uyum içerisinde çalışma imkanım ve ortamım kalmadığını düşündüğümden dolayı 2 dönemdir yürüttüğüm Milliyetçi Hareket Partisi Pütürge İlçe başkanlığı görevimden Malatya MHP İl Başkanlığı ile düştüğümüz fikir ayrılığı ve fikir uyuşmazlığı yüzünden gördüğüm lüzum üzerine kendi isteğimle istifa ediyorum.  İş bu nedenler dahilinde görevimden ayrılma gerekçemi daha detaylı bir şekilde sosyal medya hesabımdan; bize gönül vermiş, bize inanmış, bizimle yol yürümüş dava arkadaşlarım ile MHP bayrağını bizimle taşımış çok kıymetli ülküdaşlarımın taktirlerine ve kamuyu duyuracağım.  2018 yılından bugüne kadar benimle birlikte yol yürüyen başta Pütürge İlçe teşkilatımın her bir kademesinde görev alan ülküdaşıma, Malatya MHP teşkilatlarında görevli her bir dava ve yol arkadaşıma teşekkürlerimi arz eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Benden yana tüm yol ve dava arkadaşıma , ülküdaşıma hakkım helal olsun... Allah her birinin yar ve yardımcısı olsun.”

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR