Siyaset
Giriş Tarihi : 06-09-2013 16:27   Güncelleme : 06-09-2013 16:27

MHP Heyeti Ziyaretlere Basladi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafindan gerçeklestirilen “Milli Birlik ve Kardeslik” ziyaretleri kapsaminda olusturulan heyet, Türk Ocaklari Malatya Subesini ziyaret etti.

MHP Heyeti Ziyaretlere Basladi


Ziyarette konusan Türk Ocaklari Malatya Sube Baskani Nadir Günata, “Ortadogu’da oynanan oyunlari hepimiz görmekteyiz. Gafletten öte iktidarlar, Ortadogu’da maalesef iktidarlarini devam ettirmektedirler. O yüzdende özellikle Türk Islam davasini savunan herkes, 400 milyon Türkün birligini, beraberligini arzu etmektedir. Avrupa Birligi diye bir sey varsa Türk Birligi’nin de olmasi gerekir” dedi.
MHP Genel Baskan Yardimcisi ve Denizli Milletvekili Prof. Dr. Emin Haluk Ayhan ise, milli birligi korumak adina önemli çalismalar yaptiklarini kaydederek, “Ülkenin sikintilar içerisinde oldugunu görüyoruz. Bu sikintilarin giderilmesi için milli birligimizi korumamiz lazim. Milli birligimizi korumamiz açisindan da milli degerlerimizin korunmasi ve yasatilmasinin büyük önem arz ettigini söylüyoruz. Bu nedenle MHP olarak bu degerlerin tekrar vatandas nezdinde gündeme gelmesi ve bunlarin tekrar konusulup, degerlerin korunmasi açisindan görüs birliginin olusmasin saglanmasina yönelik 9 miting tertipledik” diye konustu.
Ayhan, dis politikada büyük problemlerin oldugunu da iddia ederek, 
“Siz ülkenin gelecegini, ülkenin bir parçasini Türkiye’den koparip almak için kurulmus bir örgütle müzakere ettiginiz zaman gerçekten ülkede büyük sikintilarin ortaya çikacagini görmek lazim. Bölgede meydana gelen olaylar mevcut idarenin, iktidarin bölgedeki çalismalari neticesinde uyguladigi dis politika sonucunda da gerçekten ülkenin büyük problemlere maruz kaldigini görüyoruz. Yakin çevremize baktigimiz zaman sifir sorunlu diye ifade edilen dis politikanin bugün sirf sorun hakline geldigini görüyoruz.”