Asayiş
Giriş Tarihi : 04-09-2021 11:16   Güncelleme : 04-09-2021 11:16

Meydan da Pompalı Cinayet

Çırmıhtı’nın Gündüzbey Mahallesi’nde meydanda alacak-verecek meselesi nedeniyle çıkan kavgada pompalı tüfek ile edilen ateş sonucunda 31 yaşındaki1 kişi öldü. Cinayetin 18 yaşından küçük çocuk tarafından işlendiği ortaya çıktı.

Meydan da Pompalı Cinayet

Çırmıhtı’nın Gündüzbey Mahallesi’nde meydanda  çıkan kavgada pompalı tüfek ile edilen ateş sonucunda 31 yaşındaki 1 kişi öldü. Polis olaya karışan 3 kişiyi yakaladı, cinayeti işleyenin ise 18 yaşınrdan küçük çocuk olduğu ortaya çıktı. 

 Olay, Yeşilyurt’un Çırmıhtı semtindeki Gündüzbey Mahallesinde 2 Eylül gün akşam saat 22.30 sularında  meydana geldi. Gündüzbey Meydanı’nda kanalların kenarında bulunan masada oturan ve arkadaş oldukları bildirilen İsmail Y. ve yaşındaki Mehmet Akif Özduman (31), burada Onur Adil K. isimli şahsın yanına gidip gelmesinden dolayı tartıştılar.

 Tartışmada, İsmail Y., yanında bulunan kısa dipçikli pompalı tüfek ile Onur Adil K.’nın  ayak kısmına doğru ateş ederek, tüfeği yere attı. Yerde bulunan tüfeği alan 18 yaşından küçük M.Y. alarak Mehmet Akif Özduman’a ateş ederek, şahıs sol göğüs yan kısmı ve ayak bileklerinden yaraladı.

 Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Akif Özduman’ yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 Olaydan sonra kaçan olayın cinayet şüphelisi İsmail Y. Ve 18 yaşından küçük M.İ. ile silahı saklayan R.E. yakalanarak Asayiş Şubesine teslim edildi. R.E. ifadesinin ardından salıverildi. Polis ekipleri olayla ilgili olarak Ömer Y. Adlı şüpheliyi de arıyor.

 Soruşturma sürüyor