Malatya
Giriş Tarihi : 21-02-2017 20:02   Güncelleme : 21-02-2017 20:02

Mevcut Sistem Mayinlarla Dolu

Tüfenkci, Bakanlik Toplanti Salonu'nda Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) Genel Baskani Nail Olpak, MÜSIAD Ankara Baskani Ilhan Erdal ve beraberindeki heyeti kabul etti. Istikrar ve güvenin en fazla is adamlari için gerekli olduguna vurgu yapan Tüfenkci, mevcut sistemin milletin hakemligini engelleyecek mayinlarla döseli oldugunu söyledi

Mevcut Sistem Mayinlarla Dolu

Burada konusan Tüfenkci, Anayasa degisikligi ve referandum sürecinin Türkiye'nin gelecegiyle, istikrari ve güvenligi ile ilgili oldugunu söyledi. Istikrar ve güvenin en fazla is adamlari için gerekli olduguna vurgu yapan Tüfenkci, "Koalisyonlarin ve hükümetsiz kalmanin Türkiye'de maliyetini biliyoruz. Parlamenter sistemin darbeler ürettigini de yasayarak gördük." ifadesini kullandi. Tüfenkci, mevcut sistemin vesayet odaklarina açik oldugunu ve milletin hakemligini engelleyecek mayinlarla döseli oldugunu belirterek, sistemin her zaman kriz yaratabilecegini ve manipüle edilebilecegini vurguladi. Sistemin bürokratik zorluklarindan bahseden Tüfenkci, "2016’da alinan kararlar ancak 2017’de hayat geçirilebiliyor. Ihracatçiya yesil pasaport Bakanlar Kurulu'ndan dün çikti, yakinda dagitilmaya baslanacak." diye konustu.

MESELE MEMLEKET MESELESI

Bakan Tüfenkci, Türkiye'nin hizlanmasi gerektigine isaret ederek, "Bizim önümüzü görerek gitmemiz lazim. Türkiye'nin içinde bulundugu jeopolitik durumu dikkate aldigimizda, Türkiye'nin ne kadar güçlü hükümetlere ihtiyaci oldugu anlasilir. Bu yüzden meseleye herkesin memleket meselesi olarak bakip gücünce kosturmasi gerektigini düsünüyorum." degerlendirmesinde bulundu.

ISTIHDAM SEFERBERLIGI

Istihdam seferberligine birçok kurulusun destek verdigini belirten Tüfenkci, bunun aslinda isverene ve üretime destek oldugunu anlatti. Öte yandan, Bakan Tüfenkci, Ankara'nin ihtiyaci olan fuar alaninin en kisa zamanda hayata geçirilecegini sözlerine ekledi.  Bakanlik Toplanti Salonu’nda gerçeklesen kabulde, MÜSIAD heyeti sorunlarini ve taleplerini dile getirdi.