Malatya
Giriş Tarihi : 24-05-2021 18:22   Güncelleme : 24-05-2021 18:22

Mescid-i Aksa İçin 10 Bin İmza

İşgalci İsrail’in Gazze saldırısını kınayan Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER), saldırılara karşı tepki için imza kampanyası başlattı.

Mescid-i Aksa İçin 10 Bin İmza

 

Malatya’da soykan Parkında açılan stantta 10 bin imza toplamayı hedeflediklerini, Türkiye genelinde de 500 bin imzaya ulaşarak mazlumların yanında duracaklarını söyleyen Malatya ESDER Şube Başkanı Ahmet Soydoğdu, “ Başkanımızın talimatı ile 500 binin üzerinden toplamak kaydıyla mazlum insanları desteklemek için, zalimlerin de karşısında durmak için topladığımız imzalar ile Bakanlıklara, TBMM’ye, Konsolosluklara ve diğer üst mercilere göndermek üzere böyle bir kampanya başlattık. Vatandaşlarımız bu hususta duyarlılar gereken desteği gösteriyorlar. Bizim hedefimiz 10 bin imza adet imza toplamak. İnşallah toplayacağız. Pazartesi gününden Cumartesi gününe kadar standımız açık kalacak. Tüm Malatyalıların desteklerini ve tüm Sivil Toplum Örgütlerinin desteklerini bekliyoruz. “ dedi.

İsrail markalarına karşı işletmelere ve büyük tüccarlara boykot çağrısında bulunan Soydoğdu,” Gayemiz büyüklerimize hassasiyetlerimizi duyurmak. Türkiye Cumhuriyeti olarak Filistin’e en azından bir barış gücü gönderilmesini istiyoruz. Türkiye’deki tüm esnafları ve büyük tüccarlara da çağrıda bulunmak istiyoruz. Büyük işletmelerin ve market zincirlerinin israili boykot etmesini ve siyonizmin beslendiği markaları satmamaları noktasında hassasiyet göstermelerini istiyoruz. “ sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla