Malatya
Giriş Tarihi : 02-05-2012 14:07   Güncelleme : 02-05-2012 14:07

“Mera komisyonu karar alirken bizleri haberdar etmeli”

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin, “Mera komisyonu yüzde 90 küçükbas hayvancilari ilgilendiren bir karar alirken bizleri komisyonda olmasak da haberdar etmeleri bir mecburiyettir” dedi.

“Mera komisyonu karar alirken bizleri haberdar etmeli”

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin, “Mera komisyonu yüzde 90 küçükbas hayvancilari ilgilendiren bir karar alirken bizleri komisyonda olmasak da haberdar etmeleri bir mecburiyettir” dedi.

Gida, Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Hamit Aygül, Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin’i ziyaret etti.

 Baskan Akin’a veda ziyaretinde konusan Gida, Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Hamit Aygül, sunlari söyledi: “Adana’ya tayinimin çikmasi münasebetiyle geçmiste beraber çalistigimiz kurum ve kuruluslari ziyaret ediyoruz ve tabi sizin de bildiginiz gibi birlikte Malatya’da önemli çalismalar yapilmistir.  Bunlar hep el birligi ile olmustur.”

  “2011’de Tarimsal ve Hayvancilik üretiminde önemli artislar yasanmistir, bu artislar bazi alanlarda yüzde 30 a kadar yükselmistir” diyen Aygül sunlari kaydetti: “Malatya’da birlik olarak hayvancilik anlaminda önemli gelismeler saglayan Ihsan Akin’i ve ekibini tebrik ediyorum. Birlikler artik belirli bir seviyeye ulasmistir. Bundan sonraki yapacagi islerde de çok büyük hizmetlere vesile olacaklarini düsünüyorum. Özellikle kisa sürede önemli çalismalar yaparak Malatya’nin neredeyse tüm koyun keçi yetistiricilerini üye yaparak önemli çalismalar yapan ve bu sene de önemli destekler gelmesi için ugrasan baskan ve ekibini tebrik ediyorum.”

Aygül, “Birlikte çalismanin verdigi avantaji verimliligi ve destegi Malatya çiftçisine ne kadar saglayabilirsek o kadar mutlu oluruz. Insallah bundan sonra da destekler artarak devam eder”  dedi.

Malatya Ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin, “Hamit Aygül gerçekten önemli bir abimiz olarak güzel hizmetler yapmistir. Gerek Sube müdürü olmasi, gerek Malatyali olmasi münasebetiyle Il müdürü oldugu zamanlarda iki yila yakindir önemli çalismalar yaparak hayvansal üretimin artmasina yardimci olarak hayvancilik anlaminda birliklere her alanda destek olmustur” seklinde konustu.

Ihsan Akin, “Malatya’dan ayrilmasi tabi ki bizleri üzülüyor ama gidecegi ilin büyük olmasi ve sorumlulugunun daha da artmasindan dolayi önemli çalismalar yapacagini biliyoruz. Malatya’miza gelecek olan il müdürünün ise birlikler ile koordineli çalisacagini ve koordineli çalisildiginda önemli sonuçlara ulasilacagi sonucu ortadadir. Hamit Aygül gerçekten sivil toplum örgütleri ve birliklerin önemli atilim yapmasi için destek olmustur” diye konustu.

Akin sunlari söyledi: “Kisaca özetleyecek olursak birçok konuda birliklere destek olmustur bir örnek verecek olursak Bir hafta önce meralara çikislarin 15 Mayis’ta yapilacagina dair bir yanlis karar alinmisti. Bu kararin erkene 1 Mayis’a alinmasi noktasinda bizlere destek olan müdürümüze tesekkür ediyoruz. Ayrica mera komisyonu yüzde 90 küçükbas hayvancilari ilgilendiren bir karar alirken bizleri komisyonda olmasak da haberdar etmeleri bir mecburiyettir ve sorumluluktur bu sorumluluklarini yerine getirmelerini istiyoruz.”